اولین نیروگاه اختصاصی صنایع، برق خود را به شبکه سراسری تزریق کرد

سخنگوی صنعت برق گفت: در راستای برنامه‌ی ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اختصاصی صنایع کشور، دو واحد تولید برق قدس سمنان با ظرفیت تولید برق ۳۳۶ مگاوات، انرژی خود را به صنایع تحت قرارداد خود تزریق کرد.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با پرتال پارسی، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این نیروگاه، امکان تامین برق بدون محدودیت صنایع تحت پوشش در کل سال فراهم است و مشترکان طرف قرارداد واحد تولید برق سمنان تا ظرفیت تزریقی به شبکه مشمول برنامه‌ی مدیریت مصرف نخواهند شد.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای تامین انرژی کامل صنایع صورت گرفت و تصمیمات در این بخش، ابلاغ شد، گفت: برای ۹۲ درصد از مشترکان صنعتی که واحدهای صنعتی و صنفی کوچک هستند هیچ محدودیتی در تامین برق اعمال نشده است.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه برای واحدهای صنعتی که در شهرک‌های صنعتی واقع شده‌اند، یک نصف روز در هفته به میزان ۱۲ ساعت، محدودیت در مصرف برق برنامه ریزی شده که این واحدها می‌توانند این ۱۲ ساعت عدم مصرف برق را در روزها و ساعات دیگر جبران کنند، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با کمبود تولید ناشی از محدودیت برقی، مواجه نخواهند شد وحتی بیشتر از سال گذشته به آنها خواهیم داد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه برای ۴۴۰ واحد بزرگ صنعتی همچون فولاد و سیمان نیز به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که فرآیندهای انرژی‌بر را به برخی ساعات غیرپیک منتقل کنند، گفت: در سال گذشته با رشد مصرف انرژی در بخش صنایع، نیز هیچ مشکلی در تولید سیمان و فولاد و دیگر واحدهای صنعتی وجود نداشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا