فرهنگ و هنر

امکان بازدید از اماکن متبرکه دنیا با فناوری واقعیت مجازی

تیمی از محققان یک شرکت خلاق که از فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده استفاده می کنند ، بستری را برای بازدید از اماکن مقدس و همچنین شناسایی بخشهایی از صنعت با استفاده از تلفن های همراه فراهم کرده اند.

به گزارش پرتال پارسی سینا عادلی ، مدیر عامل دانش بنیان ، گفت که کار اصلی شرکت در زمینه واقعیت مجازی است و این مجموعه استودیوهای مشتری را برای سازمان ها ، شرکت ها و ارگان های خصوصی و دولتی مختلف ایجاد و حفظ خواهد کرد. ایجاد سناریوهای مختلف آموزشی.

وی با بیان اینکه برنامه آموزش برای آتش نشانان با استفاده از این فناوری یکی از دستاوردهای این شرکت است ، خاطرنشان کرد: با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات ویژه این استودیو ، دانش آموزان می آموزند که چگونه آتش را در عمل خاموش کنند.

عادلی با بیان اینکه این شرکت در زمینه های دیگر مانند گردشگری مجازی نیز فعالیت دارد ، خاطرنشان کرد: سفرهای مجازی به جزیره کش یا بازدید از موزه ها و پیاده روی های مختلف از دیگر فعالیت های این شرکت است. به عنوان مثال ، با استفاده از این فن آوری می توانید از مراکز مذهبی خاصی از هرجای دنیا دیدن کنید.

وی افزود: در قسمت دیگری از خدمات این شرکت می توانید با ایستادن در مقابل تصویری در موزه و قرار دادن دوربین تلفن همراه در جلوی کار ، تمام اطلاعات لازم در مورد آن را بدست آورید.

عادلی یادآوری کرد: در پروژه دیگری ، ما در حال کار با یکی از شرکت های فن آوری هستیم که تلفن های همراه این شرکت را جلوی هر قسمت نگه داریم ، تمام اسناد مربوط به آن قسمت و نحوه تعمیر آن در تلفن های همراه ظاهر شود. «

به گفته مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری ، وی گفت که محققان این شرکت با همکاری صنایع مختلف برای استفاده از این فناوری پیشرفت های بزرگی در زمینه نگهداری و نگهداری قطعات و تجهیزات صنعتی دارند. مشتری همچنین در هزینه و وقت خود صرفه جویی می کند. همچنین به طور قابل توجهی عمر مفید اجزای تولید را افزایش می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا