استان ها

افغانستان و عراق مقصد فرآورده‌های طبیعی و سنتی ایران در سال ۱۴۰۲ بودند

افغانستان و عراق مقصد فرآورده‌های طبیعی و سنتی ایران در سال ۱۴۰۲ بودند

سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: ارزش صادراتی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در سال ۱۴۰۲ به ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار رسید که در این مدت افغانستان و عراق مقصد اصلی صادرات کشور بودند.

 به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا،علیرضا رستمی در گفتگو، با اشاره به اینکه فرآورده‌های طبیعی و سنتی در سال ۱۴۰۱ به ۱۱ کشور جهان صادرات داشته است، گفت: بزرگترین مقصد صادراتی ایران در این حوزه به ترتیب افغانستان با ۳۲ محموله صادراتی و عراق با ۱۴ محموله صادراتی بوده است.

وی افزود: ۱۷۰ تن فرآورده طبیعی و سنتی معادل ۸ میلیون و ۷۵۷ هزار دلار در سال گذشته صادر شده است که شامل ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار عدد انواع فرآورد‌های طبیعی و سنتی بوده و ارزش ریالی آن بالغ بر ۳۶۸ میلیارد ریال است.

به گفته سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو۴ میلیون و ۱۳۶ هزار دلار نیز ارزش صادراتی انواع مکمل‌ها در سال ۱۴۰۲ است که مجموع وزن آن به ۱۴۳ تن می‌رسد و شامل ۲۲ میلیون و ۳۰۹ هزار عدد قرص یا کپسول بوده است که در مجموع ارزش دلاری صادرات حوزه طبیعی، سنتی و مکمل در سال ۱۴۰۲ به ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا