بین الملل

ادعای موساد: مغز متفکر عملیات علیه اسرائیل از ایران ربوده شد (+عکس) / ترور قبرس خنثی شد

جروزالم پست نوشت: موساد امروز پنجشنبه روش خود را در خنثی کردن حمله تروریستی اخیر در قبرس اعلام کرد.

موساد در ادعایی که هیچ سندی برای آن منتشر نکرده مدعی است مغز متفکر این عملیات را از داخل خاک ایران ربوده است.

بر اساس این ادعا، «یوسف شهبازی عباسعلی‌لو»، مغز متفکر عملیات بوده و این جدیدترین موضوع درباره رویدادی است که اخیرا اعلام شد.

«یوسف شهبازی عباسعلی‌لو»

ادعای موساد: مغز متفکر عملیات علیه اسرائیل از ایران ربوده شد / ترور قبرس خنثی شد

بر اساس ادعای منتشرشده، موساد در یک ماموریت منحصربه‌فرد در داخل خاک ایران، توانسته این مغز متفکر هسته تروریستی را دستگیر کند و این فرد سپس در بازجویی‌ها به جزئیات (طرح تروریستی) اعتراف کرد و این امور منجر به افشا و خنثی شدن حمله تروریستی در قبرس شد.

یک مقام ارشد موساد ادعا کرده است که ما به هر مقامی که علیه یهودیان و اسرائیلی‌ها در هر کجای جهان برای ترور برنامه‌ریزی کند، از جمله در داخل خاک ایران، می‌رسیم.

ادعای موساد: مغز متفکر عملیات علیه اسرائیل از ایران ربوده شد / ترور قبرس خنثی شد

 عکسی که ادعا شده فرد مزبور در حال انتقال به دادگاه است /جروزالم پست

موساد بدون انتشار هیچ سندی مدعی است عباسعلی‌لو دستورالعمل‌های دقیقی از اعضای ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دریافت کرده بود.

وی به بازجویانش گفته بود که دقیقاً چگونه قرار است این توطئه اجرا شود و تمام تجهیزات مرتبط و اعضای هسته ترور را از کجا پیدا کنند.

در مرحله بعد، موساد این اطلاعات را به مقامات قبرس که اکثر اعضای دیگر هسته را دستگیر کردند، منتقل کرد.

310310

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا