رویدادها و حوادث

آماده‌باش مدیریت بحران برای وزش باد شدید تهران/ آلودگی هوا کم می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید از فردا تا ظهر روز جمعه در تهران، از آماده‌باش مدیریت بحران خبرداد و در عین حال اعلام کرد که وزش این باد سبب بهبود شرایط آلودگی هوا خواهد شد.

به گزارش پرتال پارسی، حامد یزدی آنلاین با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در استان تهران گفت: برابر پیش‌بینی و اعلام سازمان هواشناسی از فردا پنجشنبه ۱۶ آذرماه تا روز جمعه ۱۷ آذرماه، شاهد وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در همه نواحی استان تهران و به ویژه مرکز و نیمه جنوبی خواهیم بود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز از همه شهروندان به خصوص ساکنان نواحی مذکور می‌خواهیم نسبت به استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند و از تردد و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال بپرهیزند و به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین نسبت به انجام فعالیت‌های کوه‌نوردی در نیمه شمالی استان تهران به ویژه ارتفاعات بالادست و احتمال وقوع رگبار پراکنده، مه و کاهش دید و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی طی مدت یاد شده نیز هشدار داد و گفت: مدیریت بحران دستگاه‌های امدادی و خدماتی را نیز به حالت آماده‌باش درآورده و دستورالعمل‌های لازم را به آنان ارائه کرده است. 

وی با اشاره به اینکه وزش باد در استان تهران هوای آلوده را نیز کاهش می‌دهد، اظهارکرد: در خصوص آلودگی هوا عوامل و فاکتورهای متعددی دخیل هستند اما مهم‌ترین مواردی که باید برای حل این معضل به آن پرداخته شود توجه به استاندارد خودروها و بنزین مصرفی، جلوگیری از ترافیک سنگین و توقف بیش از حد خودروها با راهکارهایی مانند تغییر ساعت شروع و پایان فعالیت‌های اجتماعی، استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی و سرویس کارمندان و دانش آموزان و دانشجویان، ترویج استفاده از «سی. ان. جی» و وسایل نقلیه برقی و متعاقب آن افزایش جایگاه‌ها و فرهنگ‌سازی و مناسب سازی خیابان‌ها برای استفاده از دوچرخه و گسترش بیشتر فعالیت‌های الکترونیکی و … است.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا