رویدادها و حوادث

آب‌رسانی هلال احمر به ۸۵ روستا/ نرم افزار «هلال من» راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از پمپاژ آب به 85 روستا خبر داد.

به گزارش پرتال پارسیوحید سلیمی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت روز جهانی داوطلب گفت: سازمان ملل هر سال پنجم دسامبر را به عنوان روز جهانی داوطلب اعلام می کند و امسال نیز این روز به عنوان یک شعار در نظر گرفته شده است. همکاری با کار داوطلبانه و تلاش های داوطلبان در طول آن در زمینه های مختلف بسیار قابل تقدیر است.

وی با اشاره به گزارش سالانه سازمان داوطلبانه جمعیت هلال احمر گفت: یکی از فعالیت های این سازمان مربوط به ایجاد شبکه خیرین است و این سازمان به عنوان دبیرخانه مجمع خیرین فعالیت می کرد. چند سال گذشته در همین راستا در 12 استان با همکاری جمعیت هلال احمر مجمع ملی خیریه راه اندازی شد و جلساتی در این زمینه برگزار شد که نتایج خوبی به همراه داشت. در حال حاضر موسسات خیریه در شهرهای تهران، قم، قزوین، گیلان، کرمان، یزد، گلستان، هرمزگان و … مستقر هستند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در سال گذشته نیز بر موضوع کمک ها، هدایا و صلح در استان ها، ساخت پایگاه های امداد و نجات و آموزش مددکاران اجتماعی نظارت داشتیم، گفت: این موضوع در سال 2018 نیز در حال پیگیری است. و تحول و توسعه فرصت ها در مناطق کم برخوردار نیز در آینده است که متوجه شدیم این طرح در بیش از 2000 منطقه کم برخوردار اجرا شده و طرح هم افزایی خدماتی را بر اساس وزارت کشور اجرا کرده ایم. طرح تجمیع خدمات برای توزیع عادلانه خدمات نیز اجرا شد که 247 منطقه در اختیار هلال احمر قرار گرفت.

وی با اشاره به کمپین هلال رحمت گفت: در پایان سال گذشته کمپین هلال رحمت برای تامین مواد غذایی راه اندازی شد و در همین راستا بسته های غذایی توزیع شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره جمع آوری کمک های مردمی گفت: کمک های مردمی نیز در بازه های زمانی مختلف جمع آوری شد و بیش از 35 میلیارد به صورت نقدی با کمک افراد و سازمان های مردم نهاد جمع آوری شد.

سلیمی درباره کمپین سوگند آب نیز گفت: یکی دیگر از کمپین های امسال سوگند آب است. این نظرسنجی برای پنجمین سال با اولویت آبرسانی به مناطق کم برخوردار و روستایی و دو محور دیگر اعزام پزشکان متخصص به مناطق هدف و بحث و بررسی مسائل بهداشتی انجام شد. همچنین توزیع بسته های بهداشتی نیز در این طرح ذکر شد. تاکنون 85 روستا آبرسانی شده است که تا پایان سال این رقم به 100 روستا افزایش می یابد و حدود 186 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال همر گفت: ستاد بزرگداشت حججی نیز در ایام اربعین برای تامین دارو به زائران انجام شد و در این ستاد 11.5 میلیارد نقد و دارو تهیه شد. یک درمانگاه سیار و یک تونل سرد نیز در مرز مهران ایجاد شد که در پیشگیری از گرمازدگی بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت های مهم ما تامین تجهیزات پزشکی بیماران نیازمند و بی بضاعت است که بالغ بر 247 میلیارد تومان تامین می شود، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم تا پایان کار مشکلات مردم در حوزه دارو و درمان را برطرف کنیم. از سال. سال

وی در خصوص توزیع بسته های معیشتی نیز گفت: در دوره گذشته بسته های معیشتی در 173 منطقه تامین شد و سایر ملزومات اداری و پوشاک به ارزش 11 هزار میلیارد ریال از این ظرفیت تامین شد.

سلیمی با بیان اینکه امسال بیش از 921 هزار نفر از اعضای داوطلب شناسنامه دریافت کرده اند، گفت: برخی افراد در مواقع بحران به ما کمک می کنند.

اجرای نرم افزار حلال

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت حلال حمار درباره راه اندازی اپلیکیشن گفت: به زودی اپلیکیشن حلال خود را راه اندازی می کنیم تا داوطلبان بتوانند از فرصت های ارائه شده استفاده کنند. در حال حاضر این زیرساخت فراهم شده و به زودی افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از آذرماه سال گذشته تا امروز 247 میلیارد تنگه برای درمان بیماران نیازمند و لاعلاج تامین می شود گفت: 89 هزار نفر از این کمک مالی بهره مند شده اند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر امانت نیز درباره فعالیت های بانک تجهیزات پزشکی گفت: امسال 21 هزار تخت، گاری، تجهیزات اکسیژن و … در اختیار بیماران از سراسر کشور قرار می گیرد. دادیم و قرض دادیم

سلیمی همچنین گفت: 1300 نفر از این تسهیلات برای درمان بهره مند شده اند.

وی همچنین در حوزه تامین مالی جمعی گفت: در خصوص سیستم های تامین مالی جمعی، سامانه 112* را داریم که در حال حاضر توسط بانک مرکزی به عنوان کارگزار ما اجرا می شود. با عضویت در این سامانه با مشارکت معاونت علمی، سامانه جذب و هدایت کمک های مردمی را راه اندازی می کنیم تا مردم به عنوان حامی مردم شناخته شوند.

رئیس سازمان داوطلبان اهالی هلال احمر خاطرنشان کرد: در طرح توانمندسازی جامعه محور و تبدیل شهرک ها در 31 استان، 147 شهر منقسم به 247 بخش، جامعه هدف ما هستند. در 201 ولسوالی مسئولان خانه های حلال شناسایی شدند، خانه های حلال ایجاد شد، تصمیم گرفته شد که به مردم واگذار شود و از این نظر در خیابان های این ولسوالی ها افرادی را برای شهردار انتخاب کردیم. و در یک قالب بزرگ متشکل از چند کوچییست، شهردار منطقه را انتخاب کردیم. بخشداران زیر نظر مسئول خانه هلال موظف شدند مشکلات محله و موارد مربوط به بهداشت و درمان را اطلاع رسانی کنند. در این زمینه در بیش از 158 منطقه فشرده دوره های آموزشی برگزار کردیم، 945 دوره به 19 هزار و 265 نفر آموزش داده شد و بیش از هشت میلیارد تومان خدمات دارویی و درمانی در 172 منطقه فشرده ارائه شد.

سلیمی در ادامه بیان کرد: تهیه اجاق گاز و توزیع چرخ خیاطی بین خانواده ها و طرح های مشابه در قالب 568 طرح با هزینه بیش از 26 هزار ریال در کشور اجرا شد و 38 هزار نفر از آن بهره مند شدند. این پروژه ها مزایایی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از نقدینگی به صورت مستقیم به مردم محلات واریز شد، درباره اجرای طرح های کارآفرینی در محلات نیز بیان کرد: طرح های کارآفرینی در 18 منطقه اجرا شد و تعامل و همکاری با سایرین در این اداره کل انجام شد. – 340 سازمان به ارزش بیش از 22 میلیارد ریال توسط دستگاه های دولتی در حوزه اجتماعی در 63 منطقه خدمات رسانی شدند.

سلیمی در خصوص جذب افراد علاقه مند به عضویت در سازمان داوطلبان محله نیز گفت: مشخصات افراد علاقه مند ثبت نام شد و 4 هزار و 655 نفر در قالب این طرح در محلات به عضویت سازمان درآمدند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: همچنین طرح بسیار خوبی که در سال جاری اجرا شد بحث بیمه سلامت بود که افرادی که هیچ بیمه ای نداشتند تحت پوشش همکاری بیمه سلامت قرار گرفتند و بیش از 16 هزار نفر از ساکنان تحت پوشش قرار گرفتند. تحت پوشش بیمه سلامت مناطق می توانند از این خدمات بهره مند شوند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا