استان ها

۸ میلیون خانواده در ایران مستأجر هستند

پرتال پارسی/ البرز نماینده کرج، فردیس و اکثارد گفت: ۲۸ میلیون خانوار در کشور داریم که هشت میلیون آن را اجاره‌نشین هستند.

به گزارش پرتال پارسی، علیرضا عباسی در نشست با نمایندگان مطبوعات که در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با اشاره به اتفاقاتی که در دو ماه اخیر در کشور رخ داده است، اظهار کرد: کشور در این مدت و تا کنون ادامه داشته است. امروز در شهرهای مختلف درصد بالا به دلیل کار مسئولان ماست. مردم از کار مسئولان گلایه دارند اما مشکلی با نظام ندارند.

عباسی تشییع پیکر شهید سلیمانی در سال 1397 را مظهر علاقه مردم به نظام دانست و گفت: مردم نسبت به فعالیت مسئولان انتقاداتی دارند و باید بر اساس آن عمل کنیم. شرایط فعلی ما ایده آل نیست و باید سخت تلاش کنیم تا به شرایطی که می خواهیم برسیم.

وی در پاسخ به اظهارات یکی از خبرنگاران در خصوص بیانیه مجلس در خصوص حوادث اخیر گفت: پس از حادثه تروریستی شاهچراغ و حوادث اتوبان کرج – تهران، مجلس نسبت به آنها موضع گیری کرده است.

عباسی گفت که اعتراضات را می پذیرم اما نمی توانیم از کار کسانی که دست به اقدامات تروریستی زدند و پاسگاه ها را به آتش کشیدند، ببندیم.

وی اخیرا در مصاحبه ای با بیان اینکه مردم به دلیل داشتن تلفن همراه وضعیت بهتری دارند، اظهار کرد: درست است که بین وضعیت فعلی و وضعیت ایده آل فاصله وجود دارد، اما باید شرایط فعلی را با هم مقایسه کنیم. شاکر گذشته و نعمت هایی که داریم باشیم. در آن مصاحبه در مورد علم، فناوری، خدمات، هسته ای و … صحبت کردم. من برخی از آمارها را در صنعتی که در آن پیشرفت داشته ایم برجسته کرده ام که یک آمار از همه این آمارها را نشان می دهد.

نماینده کرج، فردیس و استارد درباره وضعیت مسکن در کشور نیز گفت: 28 میلیون خانه در کشور داریم که هشت میلیون آن مستاجر است. متاسفانه در تمام هشت سال دولت قبل یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی ساخته شد که آن هم توسط صندوق مسکن ساخته شد. این عدم تناسب بین عرضه و تقاضا باعث ایجاد وحشت در بازار مسکن شده است. در همین راستا مجلس مالیات خانه های خالی را تصویب کرد تا وارد چرخه دو میلیون خانه خالی در کشور شود. همچنین طرحی پویا برای تولید مسکن برای حذف قیمت زمین از قیمت مسکن تصویب شد و دولت متعهد شد سالانه یک میلیون خانه بسازد.

وی در خصوص وضعیت دانشگاه ها و دانشجویان در این مدت گفت: دانشجویان فرزندان ما هستند و وظیفه ما این است که با دانشجویان معترض حتی آنهایی که گلایه آنها را می شنوند صحبت کنیم. دانشگاه هم باید خودکنترلی داشته باشد و از بیرون تصمیم گیری نشود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا