عمومی

۷ دشمن سلامتی پوست را بشناسید

زیبایی و درخشندگی پوست با گذشت زمان و با افزایش سن تغییر می کند. علاوه بر پیری زودرس ، باید تا آنجا که ممکن است از دشمنان سلامتی پوست جلوگیری کنید ، زیرا تهدیدی برای این عضو هستند. پوست بزرگترین اندام بدن انسان و اولین مانع ما در برابر عوامل خارجی است.

به گزارش پرتال پارسی ، “عصر ایران” به نقل از “گام به سوی سلامتی”: “ممکن است کم و بیش با عوامل خارجی مضر برای سلامت پوست و حساس به آنها آشنا باشید ، اما مراقبت از خود و جلوگیری از مشکلات طولانی مدت همیشه امکان پذیر است.” کوتاه مدت با مراقبت خوب وجود دارد.

به طور کلی ، عواملی که می توانند مستقیماً باعث آسیب و پیری پوست شوند در زیر ذکر شده اند:

خورشید

خورشید ، ستاره ای که به دور ما می چرخد ​​و به ما کمک می کند تا زنده بمانیم ، همچنین اشعه ماوراrav بنفش قوی را برای ما ارسال می کند که جو زمین نمی تواند آنها را جذب کند و می تواند به پوست ما آسیب برساند. نور خورشید یکی از بدترین دشمنان سلامتی انسان است.

افرادی که به برنزه شدن اعتیاد دارند می توانند صدمات جبران ناپذیری به این عضو وارد کنند. این خطر از کمبود مداوم پوست ناشی می شود ، که به تدریج درم ، لایه های میانی و اصلی پوست را از بین می برد. با این حال ، پیری ناشی از نور خورشید بدترین قسمت در معرض نور خورشید با اشعه ماورا بنفش نیست. کراتوز یک مشکل پوستی است که در آن ضایعات تیره و رشد غیرطبیعی سلول رخ می دهد. هرچه پوست حساس تر باشد ، احتمال آسیب دیدگی بیشتر است.

تنباکو

بدون شک ، سیگار کشیدن یکی از بدترین دشمنان سلامت پوست انسان است. پزشکان می توانند سیگاری هایی را که مدت هاست به این عادت مضر پیوسته اند از طریق عمیق شدن چین و چروک ها ، نازک شدن پوست و پوست خاکستری و کدر تشخیص دهند.

در زنانی که سیگار می کشند ، پوست به سرعت ضعیف می شود. دلیل کاهش مقاومت پوست این است که استعمال دخانیات گردش خون را کند می کند و بافت ها فاقد اکسیژن و مواد مغذی هستند.

الکل

نوشیدن الکل گردش خون را مختل می کند. الکل می تواند باعث ایجاد این شرایط شود و به سلامت پوست آسیب برساند. علاوه بر پیری زودرس پوست ، افرادی که الکل زیادی می نوشند معمولاً پوستی کم رنگ و فاقد طراوت و درخشندگی دارند و سیاهی سیاهی روی چشم آنها ایجاد می شود.

غذاهای چرب

به طور کلی ، غذاهایی که در گروه غذاهای مضر قرار می گیرند را می توان در این زمینه در نظر گرفت. چربی های اشباع شده کالری اضافی را به بدن می رساند که سوزانده نمی شود. در این حالت ، متابولیسم لیپیدها به طور حتم تغییر می کند.

افرادی که غذاهای چرب زیادی می خورند می توانند عوارض مختلفی از آکنه گرفته تا درماتیت سبورئیک یا حتی ضخیم شدن لایه های خارجی پوست را تجربه کنند. علاوه بر این ، افراد چاق تحت تأثیر سلامت پوست مانند زخم ، تورم و کراتوز قرار دارند.

فشار

استرس می تواند به انواع بیماری های جسمی منجر شود ، بنابراین یادگیری نحوه کاهش و آرامش از طریق فعالیت هایی مانند شنا ، یوگا یا مدیتیشن مهم است.

پوست شما در برابر عناصر خاص تهاجمی محافظت می شود. هنگامی که استرس دارید ، می تواند با آلرژی ، درماتیت یا حتی روزاسه و پسوریازیس ظاهر شود.

آلودگی

آلودگی محیط زیست یکی دیگر از دشمنان اصلی سلامت پوست و یکی از مشکلات کمتر شناخته شده است. البته ، این فقط به مناطق صنعتی محدود نمی شود ، گرد و غبار ، محصولات زراعی و آلودگی های کلی هوا می توانند منافذ مسدود شوند. یکی از عوارض شایع این بیماری آکنه است ، اما می تواند عوارض جانبی جدی تری داشته باشد.

ناگهان وزن تغییر می کند

وقتی وزن اضافه می کنید ، الیاف الاستیک پوست کشیده می شوند. اگر پوست خیلی سریع کشیده شود ، ممکن است فیبرها بشکنند. هنگامی که روند پیری طبیعی پوست همراه با این شرایط در نظر گرفته شود ، پوست ممکن است شل و آویزان شود. مهم است که اطمینان حاصل کنید که تغییر وزن به تدریج و سالم است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا