عمومی

۴۸۹ کلاس درس در آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه مجتمع آموزشی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی بوتراب شهرستان خوی: ارتباط و نهضت مدرسه سازی برای حذف مدارس بی کیفیت ادامه دارد. استان افزود: برای استفاده از ظرفیت‌های ملی و استانی در برخی شاخص‌های توسعه آموزشی از جمله سرانه کسری آموزشی برای جبران عقب ماندگی تاریخی استان، اقدامات و برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای لازم است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به رتبه بیست و نهم استان از نظر سرانه فضای آموزشی در کشور خاطرنشان کرد: این سرانه برای هر دانش آموز کمتر از 4.5 متر مربع بوده که از شاخص جمهوریت کمتر است.

وی با اشاره به برکت سفر اخیر رئیس جمهور و تصویب تخصیص 50 هزار تن وام برای عمران و آبادانی استان خاطرنشان کرد: تاکنون 2200 میلیارد تن از این وام ها را جذب کرده ایم. مصوبه 2300 میلیارد تومانی متعلق به استان است که برای جذب این وام ها باید روسای دستگاه های مختلف به حوزه آموزش و پرورش توجه زیادی داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین برنامه ریزی برای تسریع در نهضت مدرسه سازی در استان را ضروری دانست و افزود: با تلاش مدیران، دست اندرکاران و خیرین، نهضت مدرسه سازی در راستای رفع ارتباط و مدارس بی کیفیت در آذربایجان غربی ادامه خواهد داشت. “

معتمدیان همچنین از افتتاح چند مدرسه با 144 کلاس درس در هفته دولت امسال خبر داد و یادآور شد: 156 کلاس درس تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید در آذربایجان غربی و 189 کلاس درس تا پایان سال 91 افتتاح می شود. امسال استان 489 کلاس درس خواهد داشت.

وی گفت: باید از همه فرصت ها برای پرکردن خلاءهای حوزه آموزش استفاده شود و به مناطق محروم و کم برخوردار توجه ویژه شود تا خلاءهای حوزه آموزش برطرف شود و شاخص های توسعه آموزشی ارتقا یابد. ایجاد عدالت آموزشی در سطح استان

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به آغاز نهضت تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان گفت: امسال با اختصاص 3 میلیارد و 500 میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح پروژه های هفته دولت شاهد 38 برابر شدن بودیم. افزایش دادن. تعداد پروژه های افتتاح شده در هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته .

دکمه بازگشت به بالا