جامعه و خانواده

۴۴۴ کتاب درسی بارکددار شدند+ نحوه استفاده

رئیس سازمان تحقیق و برنامه ریزی آموزش در مورد روند کدگذاری بار کتاب های درسی گفت: “تاکنون حدود 200 کتاب درسی نظری ابتدایی و متوسطه و 244 کتاب درسی آموزشگاه های فنی ، حرفه ای و حرفه ای با بارکد نوشته شده است. همه استانها و مدارس نمایندگی داشتند.

به گزارش پرتال پارسی حسن ملکی در تشریح بارکد کتب درسی گفت: کد QR نمادی گرافیکی است که تولیدکنندگان و تأمین کنندگان خدمات و کالاها محصولات خود را روی آن قرار می دهند تا کاربران بتوانند در مدت زمان کوتاه و بدون نیاز از تلفن های همراه استفاده کنند. دانش فنی ویژه می تواند محتوای لازم در مورد آن محصول یا خدمات را فراهم کند.

وی افزود: کد QR نام ، ایمیل ، آدرس سایت ، کد محصول ، توضیحات و غیره است. مانند روشی برای رمزگذاری در محتویات مختلف که نتیجه آن یک تصویر است و این تصویر توسط بسیاری از تلفن های دوربین قابل درک و خواندن است.

رئیس سازمان تحقیق و برنامه ریزی آموزش ، کدهای QR در کتابهای درسی یا در صفحات آن دانش آموزان را در مورد شبکه رشد ملی و کتابهای اضافی ، از جمله فیلم و غیره آگاه می کند. وی گفت: وجود مواد تکمیلی برای درک بهتر محتوای کتاب ها مفید است.
ملکی ادامه داد: تاکنون حدود 200 کتاب درسی نظری ابتدایی و متوسطه و 244 کتاب درسی آموزش متوسطه فنی ، حرفه ای و حرفه ای در بارکد نوشته شده و علاوه بر برنامه درسی ویژه قرارداد 19 ، به تمام استان ها و مدارس ارسال شده است. مدارس می توانند آنها را در اختیار دانش آموزان قرار دهند یا دانش آموزان می توانند از مدارس خود وام بگیرند و استفاده کنند.

به گفته وی ، البته برای استفاده از این ویژگی ، نصب نرم افزار مناسب بر روی تلفن شخص ضروری است که کار چندان دشواری نیست و روش استفاده از آن بارگیری و به صورت فیلم در شبکه رشد بارگذاری می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا