استان ها

۳ مجتمع‌ آبرسانی روستایی اسدآباد در اولویت تکمیل است

پرتال پارسی / همدان مدیر آب و فاضلاب اسدآباد: با 10 سیستم آبرسانی روستایی ، اسدآباد بیشترین تعداد مجتمع را در استان همدان دارد.

در گفت و گو با پرتال پارسی ، علی اکبر رحمانی با اشاره به اینکه رشد فیزیکی کلیه سیستم های آبرسانی اکنون بیش از 50 درصد است ، افزود: امسال اولویت تکمیل ساخت سه سیستم آبرسانی روستایی – النجاء گنججه ، جنت آباد و چنار علیا است. برای تکمیل این سه مجتمع وام اختصاص یافته و مناقصه هایی برای پروژه ها برگزار شده است.

وی گفت: برای تکمیل ساخت سه مجتمع بیش از پنج میلیارد وام مورد نیاز است و این تغییر قیمت یکی از موضوعات مهم در تکمیل و تکمیل این سه مجتمع بود که هم اکنون 10 دهستان در زیر سد النجاء گنججه وجود دارد. میزان پوشش 85 درصد افزایش یافته است ، مجتمع آبرسانی زان آباد با 14 روستا 98 درصد پوشش دارد و روستای چنار علیا با 13 روستا دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است که تکمیل و افتتاح آن 50 درصد از جمعیت شهر را در زیر مجموعه های آبرسانی فوق پوشش می دهد. قرار می دهد

رحمانی در ادامه خاطرنشان کرد: هشت درصد از جمعیت روستایی اسدآباد از جمله 28 روستا تحت پوشش ABFA نیستند و روستاهایی که تحت پوشش ABFA قرار ندارند باید طبق قوانین ABFA درخواست پوشش دهند. باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود ، در حالی که سه دهکده درخواست کرده اند و کارشناسان ABFA در حال بررسی هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پمپ باید مستقیماً بر روی کنتور یا آبرسانی نصب شود تصریح کرد: قانونی است به مشترکانی که پمپ را مستقیماً بر روی متر یا شبکه آبرسانی نصب کرده اند ، نگاه کنیم.

مدیر آب و فاضلاب شهر اسدآباد: هر مشتری که برای افزایش فشار آب در داخل ساختمان به دلیل افت فشار شبکه نیاز به استفاده از پمپ دارد ، باید از مخزن ذخیره آب بین پمپ و کنتور استفاده کند.

سرانجام با اشاره به یک نظرسنجی از روستا به روستا ، توضیح داد که در صورت یافتن شاخه غیرقانونی ، متخلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و محاکمه خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا