جامعه و خانواده

۲۵ استان در وضعیت قرمز کرونا / ادامه بیماری در جهان تا زمانی نامعلوم

کیانوش جهانپور ، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، خاطرنشان کرد: همه گیر بیماری Kovid 19 در ایران و سراسر جهان ادامه خواهد یافت؛ وی گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی باید از شیوع این بیماری در کشور جلوگیری کنیم.

به گزارش پرتال پارسی ، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: بهبودی عامل اصلی در یازدهمین جلسه برای ارزیابی احتمال بیماری عروق کرونا ویروس قلبی بود که روز یکشنبه در وزارت کشور انجام شد و در سالن پیامبر اکرم (ص) انجام شد. وی گفت: این کشور بود: اگر پروتکل های بهداشتی ، استفاده از ماسک و فاصله جسمی به خوبی حفظ نمی شدند. در ماه های آینده شاهد شیوع بیشتر این بیماری خواهیم بود.

موج اول تاج جهانپور از 20 فوریه در کشور تأیید شده است. ما شاهد هماهنگی خوبی بین ادارات و از همه مهمتر حمایت و کمک به مردم و مشارکت گسترده اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: البته این روزها همزمان با تعطیلات نوروزی و محدودیت سفر در کشور است؛ همه آنها توانستند به موفقیت نسبی در درمان این بیماری در کشور دست یابند.

وی افزود: در همین ماههای فروردین و اردیبهشت ، کشور به خوبی اداره می شد و ما به طور متوسط ​​روزانه 50 نفر را کشتیم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: این وضعیت تا عید فطر ادامه یافت؛ وی گفت: “با شروع عید سعید فطر و در تاریخ 4 و 5 ژوئن ، شاهد افزایش تعداد سفرها و کاهش محدودیت ها بودیم. رهبری.

جهان پور یادآور شد: بازگشایی و رفع محدودیت ها برای حرکت چرخ اقتصادی کشور امری اجتناب ناپذیر بود.

وی افزود: مهمترین واقعه پس از بازگشایی ، احیاء تاج در کشور است و تصور غلط این بیماری تحت کنترل است.

جهانپور اظهار داشت: این بهبودی باعث افزایش تاج آن شده است ، ابتدا در استانهای کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی ، خوزستان ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و تعداد بیماران در این استان ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جهانپور با اشاره به اینکه اکنون در وسط فصل دوم بیماری عروق کرونا ویروس قلب هستیم. وی گفت: 25 استان کشور در وضعیت قرمز قرار دارد و اکنون وضعیت خراسان رضوی در بین این استانها بسیار بحرانی است.

در بخش دیگری از سخنان خود ، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به نهضت ملی “من نقاب می پوشم” ، گفت: رهبری تمایل زیادی به استفاده از نقاب در جامعه داشت.

براساس شواهد پزشکی جهانپور ، بیماری عروق کرونا ویروس قلب در ایران و سراسر جهان به طور نامحدود ادامه خواهد یافت. وی اظهار داشت: برای ادامه مبارزه با این بیماری ، قطعاً رعایت اصول اخلاقی و انگیزشی کارکنان بهداشتی است.

در همین راستا ، وی گفت: “ما قصد داریم در ماه سپتامبر و پاییز برای پزشکان ، داروسازان و پرستاران بعدی جشن بگیریم. انجام اقدامات و بزرگداشت های فعالان بهداشتی در حین حرکت ملی همدلی با مدافعان بهداشت.

براساس گزارش روابط عمومی وزارت کشور ، جهانپور اظهار داشت: تنها راه مبارزه با این بیماری ، رعایت اقدامات محافظتی مانند پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک است که طبق شواهد علمی ، خطر ابتلا به عفونت را 75 درصد کاهش می دهد. همه باید تماشا کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا