عمومی

۱۴ سالگی سد «آبسرده» بروجرد/ سنگِ کمبود اعتبار جلوی پای پروژه! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها:آب سرد» این سد یکی از سدهای شهرستان بروجرد است که عملیات اجرایی آن از بهار سال 1386 آغاز شد، متاسفانه با وجود گذشت نزدیک به 14 سال، هنوز رنگ افتتاح و بهره برداری به خود ندیده است.

14 ساله – سد!

سدآب سرد» هنگام برش با فرض اینکه یک نوع خاک باشد قوس دارای هسته رسی و ارتفاع آن از پایه سد 84 متر طول تاج 457 عرض تاج 10 متر کار اجرایی آن آغاز شده است 400 هکتار ظرفیت تولید برق آبی شش مگاوات، تنظیم آب کشاورزی 74.57 میلیون در سال است. متر مربع.

سد آبسرده بروجرد 14 سال/ کمبود اعتبار قبل از پروژه!

سد اولآب سردپروژه ای بود که فقط نیاز کشاورزی را تامین می کرد اما علاوه بر کشاورزی برای آب شرب شهر بروجرد نیز در نظر گرفته شد.

اکنون با گذشت 14 سال از ساخت این سد، متولیان شرکت آب منطقه ای «لرستان» اعلام کرده اند که این پروژه با مشکلات اعتباری و توزیعی مواجه است.

کمبود اعتبار قبل از پروژه

داریوش حسن نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در بازدید از حوضه آبخیز کارون بزرگ از سد.آب سرد وی اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی سد مخزنی است.آب سرد» کمبود اعتبار و توزیع.

وی گفت: این طرح در سال 1386 در شهرک حاشیه رودخانه بروجرد اجرا شد.آب سرد” ساخته شده.

سد آبسرده بروجرد 14 سال/ کمبود اعتبار قبل از پروژه!

مدیر کل شرکت آب منطقه ای “لرستان”: کمبود اعتبار، تقسیم، بدهی به پیمانکار و همچنین عدم همکاری مالکان در واگذاری زمین. مجموعه و جانمایی ساختمان کنترل نیروگاه و مسائل اجتماعی از مشکلات اصلی این پروژه است.

نیاز به تکمیلآب سرد» به عنوان منبع دائمی تامین آب بروجر

این سخنان در حضور فاطمه مقسودی نماینده مردم بروجرد بیان شد خارجی ها با اشاره به اهمیت سد در شورای اسلامیآب سردبروجرد گفت: خوشبختانه این پروژه که یکی از مطالبات مردم بروجرد است با اقدامات پیگیری به زودی فعال می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بخش قابل توجهی از آب شرب بروجرد توسط 22 حلقه چاه آب تامین می شود، گفت: کمبود منابع آب زیرزمینی می تواند باعث خرابی تدریجی چاه ها شود که می تواند زنگ خطری برای تامین آب شرب بروجرد باشد. بودن

سد آبسرده بروجرد 14 سال/ کمبود اعتبار قبل از پروژه!

نماینده مردم بروجرد و خارجی ها در شورای اسلامی با گفتن سدآب سردمنبع اصلی تامین آب شرب بروجرد و کشاورزی است، وی بیان کرد: زمین های کشاورزی بروجرد اکنون بایر است و با توجه به اینکه کشت برنج در بین کشاورزان بروجردی عادی است، این سد می تواند منبعی پایدار برای کشاورزان باشد.

41 درصد پیشرفت پروژه بعد از 14 سال!

مقصودی با اشاره به اقدامات بعدی برای اجرای این طرح گفت: خوشبختانه ماده 56 این پروژه مهم به تصویب سازمان برنامه و بودجه رسید.

وی گفت: اعتبار این پروژه در پیش نویس بودجه 362 میلیارد تومان است که معتقدم این سد مهم در صورت جداسازی به موقع و تسریع در راه اندازی پروژه تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد. .

نماینده مردم بروجرد و خارجی ها وی در شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه بیست سال از ساخت سد می گذرد.آب سردادامه دارد اما این سد تنها 41 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت عدم اقدام در این زمینه، بروجرد به زودی با مشکلات عدیده کم آبی مواجه خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا