عمومی

۱۲ منطقه حاشیه‌نشین خرم‌آباد در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، جعفر تولابی با بیان اینکه خرم آباد اکنون 4200 هکتار زمین و یک محدوده قانونی محدود در سطح شهر دارد خاطر نشان کرد: 200 هکتار از این منطقه تخریب شده است.

مشکل بافتهای فرسوده در شهر خرم آباد

وی گفت: این ساختمان های فرسوده در حدود 11 بلوک خرم آباد واقع شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه 67 هکتار محوطه تاریخی و مذهبی در خرم آباد وجود دارد ، افزود: حدود 220 هکتار در خارج از خرم آباد وجود دارد.

تولابی با تأکید بر اینکه وضعیت فعلی خرم آباد با ویژگی ها و مزایایی که دارد نمی تواند باعث زیبایی مردم خرم آباد شود ، گفت: “یکی از مشکلات خرم آباد مشکل بافت های فرسوده است و واقعاً تهدید بزرگی برای خرم آباد محسوب می شوند.”

وی با بیان اینکه این مناطق و بافت فرسوده نیاز به مرمت ، بهسازی و تقویت دارد ادامه داد: این موضوع در دستور کار ستاد بازسازی خرم آباد قرار گرفت.

12 حومه خرم آباد از نظر اجتماعی آسیب دیدند

استاندار لرستان گفت: در همین راستا مقدمات و تحقیقات انجام شده و بخشی از کار در برخی مناطق قدیمی شهر آغاز شده است و ما نیاز به تأمین اعتبار لازم در این راستا داریم.

تولابی با اشاره به آسیب های اجتماعی و حتی حوادث امنیتی در این مناطق ، بافت های فرسوده و مناطق حومه ای خرم آباد گفت: متأسفانه در حال حاضر حدود 12 منطقه حومه ای در خرم آباد داریم که آسیب های اجتماعی دیده اند.

وی با اشاره به اینکه موضوع به سرعت در حال گسترش است ، ادامه داد: با این وجود کار در این زمینه در قالب طرح ها و برنامه های مختلف با مشارکت وزارت امور داخلی ، فرمانداران و فرمانداران و سایر دستگاه ها در حال انجام است.

ساخت و سازهای غیر مجاز

در بخشی دیگر از سخنان استاندار مرکز لرستان در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر خرم آباد گفت: های در گذشته این ساخت و سازها به راحتی در حومه شهر و خارج از محدوده شهر انجام می شد.

وی با اشاره به ایجاد کمیته های مختلف در خرم آباد برای مقابله و جلوگیری از آن ، گفت: نمونه آن را می توان در منطقه فلک یافت. الدین»آن وقت این اتفاق افتاد ماه زمان گذشته حذف می شود.

در یک مصاحبه تلویزیونی ، فرماندار مرکز لرستان گفت: “متاسفانه ساخت و سازهای غیر مجاز از نظر اصول برنامه ریزی شهری و استاندارد سازی به یک مشکل و تهدید برای ساکنان آن تبدیل شده است.”

دکمه بازگشت به بالا