جامعه و خانواده

۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

پرتال پارسی/ گلستان مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت منابع آب منطقه گلستان با بیان اینکه 317 هزار هکتار از مناطق شمالی منطقه گلستان در معرض بیابانزایی است، گفت: از این اراضی حدود 127 هزار هکتار منشا گرد و غبار است.

عبدالرحیم لطفی در خصوص نتایج سفر رئیس جمهور به گلستان به پرتال پارسی گفت:

وی افزود: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به گلستان این موارد مورد توجه قرار گرفت و حدود 500 میلیارد تن وام برای مدیریت آب، آبخوان داری، توسعه جنگل ها و حمایت ها در نظر گرفته شد که تا سه سال دیگر اجرایی می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت مخازن استان گلستان تصریح کرد: تخصیص این وام منجر به مدیریت مخازن و سفره های زیرزمینی در 350 هزار هکتار از مناطق کوهستانی، کوهپایه ای و ملی می شود که نیازمند این عملیات هستند. : اگر این اتفاق بیفتد سطح کار ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی خاطرنشان کرد: یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی استان گلستان باید توسط آبخوان ها و سفره های زیرزمینی مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته 115 میلیارد تومان برای بیابان زدایی و احیای مراتع در استان گلستان اختصاص یافته است.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و منابع آب منطقه گلستان، برخی از شهرستان های استان مستعد بیابان زایی و منشا گرد و غبار هستند. منشا گرد و غبار در این مناطق است که باید احیا و تثبیت شود.

لطفی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر همکاران ما در گنبدکاووس و آک کالا اقدامات خوبی برای مقابله با بیابان زدایی انجام داده اند و این کار در حال توسعه است و گنبدکاووس نیز به طرح مقابله با آن اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 616 میلیارد تومان درآمد سفر رئیس جمهور به گلستان است که امیدوارم این اعتبارات به درستی و به درستی هزینه شود و بخشی از مسائل حوزه منابع طبیعی و مدیریت آب در استان گلستان است. . حل شود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا