عمومی

گلایه‌های برخی از کادر درمانی کرمان/ شرکتی ها تعیین تکلیف شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانها: استان کرمان در ابتدای فصل تابستان یکی از استانهایی با بیشترین شیوع تاج بود و هم اکنون در ایالت کرونا قرار دارد.

تعداد كل موارد با تست تاج مثبت در استان كرمان از ابتدا تا به امروز چهار هزار و 875 نفر بوده كه از این تعداد 571 نفر فوت كرده اند و هم اكنون تعداد مرگ و میر تاج در كرمان دو برابر شده است.

باید پرستاران شرکت منصوب شوند

در عین حال ، فداکاری های مددجویان بهداشت و درمان استان کرمان ، به ویژه در بیمارستان های کرنا در استان کرمان ، عامل مهمی در بهبود بخش قابل توجهی از بیماران تاج در استان بوده است.

برخی از کارکنان بهداشت و درمان حداقل حقوق یا مزایا را به موقع به بیماران کرونری پرداخت نمی کنند.

برخی از کارمندان پرستاری ، پزشکی و خدماتی در بیمارستانهای کرمان نیز بیمار هستند شادی 19 و برخی از آنها به دلیل عدم رعایت پروتکل های اجتماعی توسط پرسنل پزشکی تحت فشار نیروی کار ، از جمله تعداد کارمندان بهداشت با کمترین حقوق و یا تأخیر در پرداخت به بیماران کرونری جان خود را از دست داده اند.

با این وجود ، بسیاری از افراد عادی حتی اگر حقوق خوبی هم نداشته باشند ، نمی خواهند در بخش های داخلی بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول به کار شوند.

در حالی که پرستاران و کارکنان بهداشتی بر ادامه خدمات خود به بیماران برای ریشه کن کردن ویروس تمرکز می کنند ، تعدادی از پرستاران این شرکت در بیمارستان ها و مراکز درمانی کرمان از استاندار کرمان خواسته اند تا از شرایط زندگی خود مراقبت کند.

مقامات صدای کارمندان پزشکی را می شنوند

یکی از پرستارهایی که با آنلاین صحبت کرده است پایدار: شکی نیست که پرستاران مطابق با نیازهای جامعه و بخش پزشکی به خوبی عمل می کنند و ما این کار را در ماه های اخیر انجام داده ایم ، وظایف محوله در روزهای آینده نیز به بهترین شکل ممکن انجام می شود ، اما مسئولان باید به ما و مشکلات ما گوش دهند.

وی گفت: پیش بینی می شود حداقل فشار زندگی پرستاران و کارکنان بهداشت در صورت افزایش فشار بر کادر پزشکی ، از جمله پرستاران رسمی و شرکتی بهبود یابد.

امیدواریم که شرکت از شرایط خارج شود یا حداقل حقوق و مزایا تمدید شود

این پرستار ادامه داد: بسیاری از کارکنان شرکت در بخش های تاج گذاری یا مراکز تست و تشخیص تاج کار می کنند و ما پنج سال تجربه داریم و منتظر هستیم که شرکت را ترک کنیم یا حداقل حقوق و مزایای ما را پرداخت کند. برای به روز رسانی.

یک پرستار دیگر گفت: “بعد از عقد 5 ساله با شرکت ، روند استخدام ما آسانتر خواهد شد یا حداقل حقوق ما به موقع پرداخت می شود که در واقع هر دو ماه یکبار پرداخت می شود.”

به همراه سایر متخصصان بهداشت ، ما در حال مبارزه و مبارزه با ویروس شیطانی هستیم

وی گفت: “دامنه و نوع کار انجام شده توسط نیروهای شرکتی و رسمی یکسان است و نباید تفاوت در حقوق و دستمزد وجود داشته باشد.”

وی گفت: “ما با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مبارزه با ویروس همکاری می کنیم و این روند را ادامه خواهیم داد و از مسئولین می خواهیم که به وضعیت اقتصادی فعلی و تورم فعلی استاندارد زندگی ما توجه کنند.”

وی گفت: در ابتدا ما در سیستم پاسخگویی تلفنی فعال بودیم اما اکنون در مراکز تشخیص و انتخاب قرار داریم. جیری ما فعال هستیم

وی خواستار تغییر در نیروهای شرکت بود و گفت: چرا باید حقوق ما دیر پرداخت شود و بدهی های ما پرداخت نشود و هر زمان که اعتراض کنیم باید اخراج شویم.

ما مشکلات را رصد می کنیم

موضوع بعدی که توسط یکی دیگر از این افراد مطرح شد عدم پرداخت دستمزد برای کار در سیستم 4030 بوده و مشخص نیست کی بدهی پرداخت می شود.

نماینده مردم کرمان و راور مصاحبه با آنلاین در مجلس شورای اسلامی پایدار: پرستاران و مددكاران بهداشتي ، به ويژه در بيماري عروق كرونر قلب ، وظيفه بسياري دارند و تلاش آنها ستودني است.

محمد مهدی زاهدی افزود: با توجه به کمبود پرستاران در کادر پزشکی و فشار بر کار درمانی ، لازم است وضعیت پرستاران شاغل و پیمانکاری تغییر شود – این اقدامات لازم برای کار است.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از تجربه پرستاران شرکتی ، اظهار داشت: در شرایط فعلی و گسترش تاج گذاری اقدامات لازم جهت رفع مشکلات انجام می شود و در این راستا کنترل لازم انجام می شود.

دکمه بازگشت به بالا