عمومی

گفتمان فرهنگی و عبادی سردار سلیمانی نشات گرفته از قرآن بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد عصر سه شنبه در یک نشست خبری اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، چندین دهه برنامه ستاد و صدها برنامه شهرستان در حال برنامه ریزی و اجرا است.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های مرتبط با شرایط دشوار قرآن تکمیل قرآن توسط سردار سلیمانی در کارگروه قرآن و خرید کتاب و هدایای قرآن برای نیازمندان ، فعالیت های قرآن در قالب مسابقات است.

گلستان ، مدیرکل تبلیغات اسلامی افزود: مردم با قرآن زندگی می کنند و با آن می میرند و آنها می خواهند این عشق به قرآن حتی پس از مرگ نیز حفظ شود ، بنابراین کسانی که پس از مرگ زنده می مانند قرآن را می خوانند و آن را به روح می بخشند. مردگان هدیه می دهند.

وی گفت: بنابراین ، شخصی که خون خود را فدا می کند و با حضور در جبهه های جنگ به شهادت می رسد ، در حقیقت یک شهید برای قرآن ، انبیا ، ائمه ، ارزش ها ، اولیا و فضایل و شهید برای برافراشتن پرچم قرآن است.

ولی نژاد گفت که سردار سلیمانی نیز از مأموران قرآن بوده و رفتار و کردار او از قرآن یک شهید است.

گلستان ، مدیر کل تبلیغات اسلامی ، با اشاره به اینکه قرآن به بشریت می آموزد چگونه با دشمنان بجنگد ، خاطرنشان کرد: تمام فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی این شهید بزرگوار از قرآن بوده و در واقع برای دفاع از قرآن به میدان جنگ رفته اند.

وی گفت: “همه جهادها و مبارزات سردار سلیمانی بر اساس آیاتی از قرآن است و اگر او با داعش و استکبار جهانی مبارزه می کند و مسئولیت هدایت و فرماندهی این مأموریت بزرگ را دارد ، به این دلیل است که آنها برای مبارزه با کتاب زندگی و حکومت به قرآن آمده اند” لازم است که مسلمان نباشید ، وارد زندگی بشری نشوید و قرآن را از دست مسلمانان بگیرید ، تا از دستورالعمل ها ، عمق و معنای آن استفاده نشود.

ولی نژاد افزود: شهید سلیمانی برای دستورالعمل های قرآن و دستورالعمل های آن به دستور رهبر معظم زمان خود لباس نظامی پوشید.

وی افزود: شخصی که مانند سردار سلیمانی فرمان قرآن را در زندگی خود قرار دهد تحت ستم و استکبار قرار نخواهد گرفت و هزینه داعش و اسرائیل را نخواهد پرداخت ، زیرا می داند داعش توسط غرب متولد و آموزش داده شده است.

ولی نژاد گفت: “سردار سلیمانی می خواهد مردم دنیا بفهمند هرکسی از اسرائیل دستور می گیرد ، جهان اسلام را نمی فهمد و او می داند که ما باید به قرآن اعتماد کنیم تا جهان اسلام را از شر جنگ اسرائیل خلاص کنیم.”

وی گفت: “اگر از قرآن پیامبر اسلام (ص) در جهان استفاده شود ، اسرائیل و ایالات متحده دیگر نمی توانند در دنیا دیكته كنند یا بر منطقه تسلط داشته باشند. اگر از قرآن استفاده شود و مردم از قرآن بترسند ، آنها آزادی عمل دارند. امروز عربستان سعودی تحت کنترل غرب نیست.

وی در خصوص کارگروه کمیته قرآن کمیته اجرایی ویژه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: به همین منظور و به احترام نام و یاد این شهید و سعادت وی ، بیش از هزار قرائت قرآن قبل از شهادت وی پیش بینی شده است.

ولی نژاد با اشاره به اینکه مسابقات قرآن نیز برنامه ریزی و برگزار می شود ، افزود: “یکی از فعالیت های قرآن این است که سردار سلیمانی قرآن را با نیت مردم خریداری و به مساجد ، تشکل های مذهبی و خانواده ها اهدا می کند.”

ولی نژاد گفت: من انتظار دارم همه مردم به خانه های این شهید بزرگوار و شهید فخری زاده قرآن بیایند و تا روز شهادت حاج قاسم سلیمانی با آنها توافق کنند تا استان به شهرت و افتخار برسد.

دکمه بازگشت به بالا