استان ها

گفتمان سازی و جریان سازی دراربعین امسال در اولویت است

به گزارش خبرنگار فرهنگی پرتال پارسی از قزوین؛ چهارشنبه شب نشست فعالان اربعین استان قزوین با عنوان «چشمه فیاض» با حضور دبیر ستاد اربعین کشور، رحیم آبفروش نماینده ولی فقیه و حضرت آیت الله عابدینی امام جمعه برگزار شد. قزوین. فاطمه محمد بیگی استاندار، حجت الاسلام سیدمهدی خضری نماینده قزوین در مجلس، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین، موکب های حسینی و خادمان در تالار کوثر قزوین برگزار شد.

بحث اربعین و بهینه سازی کار اصلی است

سید امید بازرگی در این مراسم گفت: ماموریت ستاد مردمی اربعین بحث و جریان سازی اربعین است و از طریق شبکه از تمامی توانمندی های این ستاد راه اندازی و استفاده خواهیم کرد تا کار دائمی انجام شده است.

وی افزود: در سال های گذشته ستاد اربعین در شهرستان ها فعال نبود اما امسال برای ساماندهی بهتر کار این حوزه را در تمام مناطق منطقه فعال کردیم.

image_2022_9_1-0_34_31_846_ax3

بازاری بیان کرد: در زمینه ظرفیت سازی و ظرفیت سازی برنامه های خوبی برای آماده سازی فضاهای شهری برای این مراسم تدارک دیده شده و شرایط مناسبی برای ستاد خدمت رسانی به زائران فراهم شده است.

وی افزود: در پی نیاز موکب ها در عراق زمین و امکانات مناسب در شهرهای مذهبی در اختیار موکب ها قرار می گیرد تا فعالیت های خود را انجام دهند.

اربعین حسینی دبیر ستاد مردمی استان قزوین گفت: در جلسات آموزشی با حضور مبلغان دینی و کاروان های راهیان نور اطلاعات کافی در مورد حساسیت ها و ویژگی های مردم عراق ارائه خواهیم کرد تا مشکلی در اعزام و اعزام به وجود نیاید. خدمت رسانی به زائران آنها را انجام نده

وی افزود: با توجه به ازدحام جمعیت در زمان بازگشت زائران و سردرگمی مردم در انتخاب اتوبوس های برگشت در نجف و کربلا، 120 نیروی جهادی برای راهنمایی و هدایت زائران به اتوبوس ها هماهنگ شدند. به کشور این تعدیل باید در اسرع وقت انجام شود.

بذرگری بیان کرد: همچنین با توافق با ائمه جمعه شهرستان ستاد اربعین امسال را در شهرستان ها راه اندازی کرده ایم و مسئولین آنها نیز تعیین شده اند و در حال حاضر اولین ستاد اربعین استانی در کشور هستیم.

بذرگری بیان کرد: با حمایت قاطع استاندار قزوین در حال حاضر یکی از کمیته های اصلی استاد مدیریت اربعین در استان هستیم و در تلاش هستیم جایگاه قانونی برای ارائه خدمات بهتر پیدا کنیم.

دبیر ستاد مردمی اربعین حسینی منطقه قزوین گفت: در ایران دو قرارگاه از طریق استان و شهرستان از آبیک تا اوج و برنامه جاماندگان اربعین، حج اربعین، شب اربعین، خیابان حسینی ایجاد شده است. نیز برنامه ریزی شده است.

فرمود: هر خانه‌ای را پرچم می‌برد; همچنین در این ایام قرار است محتوای «اربعین» (صوتی- تصویری) و مناسک حج، همکاری مشترک با دستگاه های اجرایی و برگزاری مسابقات فرهنگی برگزار شود.

بذرگری تصریح کرد: چهار قرارگاه در عراق در طارق، نجف، کربلا و مصیب برپا می شود، راه اندازی دسته های عزاداری در کربلا، اجرای سرود ملی و اعزام کاروان های رسانه ای نیز در برنامه است.

image_2022_8_31-20_33_19_858_ucJ

این فرهنگی افزود: امسال 22 خبرنگار، فیلمبردار، عکاس و فعال رسانه ای برای مستندسازی پیاده روی اربعین به عراق اعزام می شوند و پیاده روی از ابیق به عراق و برنامه های مختلف را پوشش می دهند.

وی گفت: اولین کاروان حاجی با کمک خیرین و اعطای وام 2 میلیون تومانی به 2 هزار و 250 نفر از دیگر اقدامات است.

مهندس بازرگی گفت: با تمهیدات انجام شده امیدواریم مراسم اربعین امسال با حضور میلیونی زائران به خوبی برگزار شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا