جامعه و خانواده

گسترش سویه دلتا و اعمال ممنوعیت های جدید در پایتخت پرتغال

با توجه به افزایش شدید تعداد موارد جدید ویروس کرونا در پایتخت پرتغال ، لیسبون ، قرنطینه و ترافیک به مدت دو و نیم روز محدود می شود.

به گزارش پرتال پارسی ، دلیل این امر ظهور نوع جدیدی از تاج به نام دلتا است که کارشناسان نگران آن هستند.

دولت پرتغال در بیانیه ای اعلام کرد کلانشهر لیسبون از بعد از ظهر جمعه 18 ژوئن (28 ژوئن) تا صبح روز دوشنبه قرنطینه خواهد شد. بنابراین ، در این مرحله فقط در صورت داشتن دلیل برای ترک ، دو میلیون و 800 هزار نفر در پایتخت پرتغال و اطراف آن مجاز به ترک شهر هستند.

در این دوره ، مسافران وارد لیسبون فقط در موارد استثنایی می توانند وارد شهر شوند. شب گذشته در لیسبون ، 928 بیماری عروق بیماری کرونا قلب جدید تشخیص داده شد که رقم روزانه چهار ماه گذشته است.

موارد تازه تشخیص داده شده در لیسبون 75٪ از کل موارد را در 24 ساعت در پرتغال به خود اختصاص داده است ، در حالی که تنها 27٪ از شهروندان پرتغالی در کلانشهر لیسبون و اطراف آن زندگی می کنند.

چند ماه پیش ، پرتغال با نرخ عفونت 900 یکی از مراکز عمده بیماری عروق بیماری کرونا قلب در جهان بود. این شاخص تعداد متوسط ​​موارد در هر 100000 نفر جمعیت را در هفت روز نشان می دهد.

در هفته های اخیر ، پرتغال با دنبال کردن دستورالعمل های بهداشتی ، گسترش ویروس کرونا و کوویدوس را به شدت کاهش داده است.

به گفته وب سایت کانال تلویزیونی آلمان (Tagchau) ، سخنگوی دولت پرتغال گفت که جهش دلتا تاج ، که قبلاً در هند شناسایی شده بود ، در لیسبون به سرعت در حال گسترش است.

سخنگوی دولت پرتغال با اشاره به قرنطینه لیسبون گفت که انجام چنین اقداماتی آسان نیست ، اما مقامات گفتند که نباید اجازه پایتخت در سراسر کشور گسترش یابد.

با این وجود ، رئیس جمهور پرتغال ، مارسلو Rebelo de Sosa ، با وجود افزایش موارد اخیر ، از ایجاد محدودیت های عمده در مورد تاج امتناع ورزیده است.

وی گفت: “افزایش موارد جدید به تنهایی توجیه کننده محدودیت های شدید نیست ، به ویژه هنگامی که تعداد بیماران بسیار جدی بسیار کمتر از اوج همه گیری زمستان است.”

با این حال ، آنتونیو کوستا ، نخست وزیر پرتغال محتاط بود.

وی گفت: “هیچ تضمینی وجود ندارد که دیگر مجبور به بازگشت به محدودیت های شدید نباشیم.”

به گزارش دویچه وله ، گونه های دلتا ویروس کرونا در سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان و انگلستان بسیار شیوع دارد. علیرغم بهبود قابل توجه واکسیناسیون کلی در انگلیس ، شیوع و شدت دلتا کرونا بسیار بیشتر از آلمان است و در دو ماه گذشته به طور گسترده ای گسترش یافته است و مقامات آن را “نگران کننده” ارزیابی کرده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا