عمومی

گام دوم انقلاب نباید به کلمات محدود شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله محمدرضا ناصری صبح شنبه در دیدار دستیار ارتقاء دولت رئیس جمهور با محوریت آخرین اتفاقات جامعه گفت: تغییر روحیه مردم و تحول آن. رفتن از روحیه جهادی به یک جانبه شدن یکی از ترفندهای این روزهای منافقین است.

وی افزود: جایگزینی ظالم به جای مظلوم و انتشار اطلاعات نادرست برای از بین بردن روحیه انقلابی مردم از دیگر روش های دشمن است که باید مراقب آن باشیم.

امام جمعه یزد درباره بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب گفت: بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مملو از مطالب مفید است و نباید خود را به حرف اکتفا کرد. اما باید سعی کنیم همه چیز را از این گفته ها یاد بگیریم

وی افزود: متأسفانه در اجرای اعلامیه گام دوم انقلاب کوتاهی کردیم و تنها به تشکیلات و حواشی این اعلامیه ها پرداختیم و به متن آن توجه نکردیم.

ناصری در خصوص اهمیت جهاد تبیینی گفت: جهاد تبیینی باید درست انجام شود، مبنا و مبنا، علت ریخته شدن خون شهدا و حقیقت امام خمینی (ره) و انقلاب باید بیان شود. .

وی افزود: باید به دو موضوع سبک زندگی و هدف زندگی بیشتر فکر کرد. امروز دنیا یک سبک زندگی را تبلیغ می کند و انقلاب بر هدف زندگی تاکید دارد و آن هدف زندگی مهم است و ما را به خدا می رساند.

امام جمعه یزد سبک زندگی را با تعیین هدف زندگی مرتبط دانستند: «اگر هدف از زندگی تقوا باشد، سبک زندگی نیز تقوا خواهد بود، بنابراین هدف از زندگی تعیین کننده سبک زندگی است.

تمرکز بر سه اصل مهم دین، تفکر و تعقل: شخصیت یابی، الگویابی، شکل گیری شخصیت از نکات مهم در تربیت نسل جدید است که توجه ویژه به این نکته ضروری است.

ناصری بیان کرد: تفکر و عقلانیت نیز باید در مدارس و جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در همه امور کشوری بر آن تاکید شود.

مردم و مسئولان نباید یکدیگر را کنار بگذارند

احمد عبودیان، دستیار رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت نیز با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی منتخب مردم است، گفت: مردم فروردین ماه با 98 درصد آرا به جمهوری اسلامی رای دادند و ادامه خواهد داد. در سال های آینده به جمهوری اسلامی رای دهید. مردم شرکت کننده در جنگ تلاش کردند تا پیروز شوند.

وی افزود: باید گفت وگو شود و مردم و دولت با هم برای پیشبرد اهداف کشور حرکت کنند و مسئولان و مردم از یکدیگر غافل نشوند.

دکمه بازگشت به بالا