جامعه و خانواده

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که امکانات آن مطابق با نیاز شما باشد. یک اجاق گاز یا کانتر خوب برای سالیان متمادی دوام خواهد داشت و کاملا در آشپزخانه شما جا می شود. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی با آن بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای بسیاری از مردم این است که آیا گاز رومیزی بخرند یا فردا؟ به همین دلیل است که ما مزایا و معایب هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا با این اطلاعات بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به گاز رومیزی نیز معروف است مدتی است که جایگزین مدل های گازی مبله شده است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته مهم خلاصه می شود:

 • فضای کمتری را اشغال می کند: بدیهی است که اجاق گاز رومیزی با داشتن تنها یک صفحه و نصب آن در کابینت، فضای بسیار کمتری را نسبت به اجاق گاز اشغال می کند. همچنین اندازه کوچک آنها به معنای وزن سبک است. در نتیجه می توانند گزینه بسیار خوبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع بالا در طرح و سایز: به دلیل تقاضا و استفاده زیاد در اکثر خانه های نوساز، انواع اجاق گاز به صورت گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شود. لازم به ذکر است که افراد مختلف با سلیقه های مختلف می توانند از بین مدل های بسیار موجود در بازار مدل استفاده کنند. همچنین تنوع در اندازه و ابعاد این گازها به شما این امکان را می دهد که در فضای کوچک یا بزرگ مدل مناسبی برای هر آشپزخانه ای بیابید.
 • نظافت و نظافت سریع: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه یا استیل با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز راحت تر است. علاوه بر این، نبود اجاق گاز و اندازه کوچک آنها به روند تمیز کردن سرعت می بخشد.
 • طراحی جدید و مدرن : طراحی و تولید گاز رومیزی برندهای معتبر در این زمینه به صورت مدرن و شیک انجام می شود و قطعا این امر تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه دارد.
 • قابلیت استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: از آنجایی که انواع اجاق گاز فقط در کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که همه کسانی که قصد خرید گاز رومیزی را دارند باید بدانند. اما معایبی نیز وجود دارد که بهتر است در مورد آنها بدانید.

معایب گاز رومیزی

اگرچه گاز صفحه ای مزایای فراوان و مفیدی برای مصرف کنندگان دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • عدم وجود اجاق گاز توکار: اگر بخواهیم بزرگترین تفاوت و مقایسه کانترهای گازی با فردار را برجسته کنیم، عدم وجود اجاق گاز توکار در مدل های کانتر مهم ترین نکته خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از اجاق گاز می توانند با خرید اجاق گاز توکار آن را جبران کنند.
 • جابه‌جایی سخت‌تر یا حتی غیرممکن است: اتصال و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از گاز است. همچنین در برخی از مدل ها امکان جابجایی آنها بدون کمک متخصصان وجود نخواهد داشت.
 • قدرت شعله نسبتا کم: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز دال زیاد است، قدرت هر شعله نسبت به گاز کم است.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز عرضه شده: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با شعله های کمتر از سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله رایج است. .

اینها مهمترین معایب برخی از مدل های گاز رومیزی بسته به مدل و سازنده محصول است. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله ای در مورد اینکه در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنید را مطالعه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، گاز فردار انواع مختلفی دارد که برای ارائه اطلاعات بیشتر به مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام موقعیت های بیشتری را پوشش می دهند.

 • در دسترس بودن فر: مهم ترین مزیتی که در مورد این گازها به ذهن متبادر می شود، وجود فر یکپارچه ای است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • وزن زیاد: مدل های گازی فردار در مقایسه با گاز صفحه ای، عموماً به دلیل ساختار متفاوت، وزن بیشتری بر روی انواع قابلمه های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، فرهای این محصولات انرژی کمتری مصرف می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید فردار گاز دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر مدل های گازی فردار از بدنه و متریال مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل ضربه بخورند، در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای احتمال آسیب کمتری وجود دارد.
 • حمل و نقل آسان تر: اکثر مدل های گازی فردار برای نصب نیاز به کار تخصصی یا کار خاصی ندارند و بنابراین جابجایی آنها راحت تر از گاز رومیزی است. بنابراین می توان آنها را گزینه ای مناسب برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند در نظر گرفت.

البته لازم به ذکر است که این مزایا و ویژگی ها مربوط به مدل خاص گاز فردار است و خرید هر نوع گاز آشپزخانه مستلزم اطلاع از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب زیادی برای گاز فردار وجود ندارد، اما دریافت اطلاعات کلی می تواند به شما در تصمیم گیری بین مدل های فردار و رومیزی کمک کند.

 • فضای بیشتری را اشغال می کند: مدل های مختلف این اجاق گاز بدیهی است به دلیل وجود فر فضای بیشتری در آشپزخانه اشغال می کند. در نتیجه، قبل از تصمیم گیری، فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارد: حجم بیشتر این گازها و وجود کوره به این معنی است که تمیز کردن آنها بیشتر طول می کشد.
 • وزن زیاد: به دلیل وجود اجاق گاز، انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین تر است که در برخی موارد می تواند مشکل ساز باشد.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه این دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار تنوع کمتری نسبت به گاز اجاق گاز دارد. بنابراین، گاهی اوقات پیدا کردن مدل مورد نظر دشوار است.

ضمناً باید توجه داشت که این معایب در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مشکلات به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز برای آشپزخانه

اکنون، با توجه به مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده، می توانید برای انتخاب هر یک تصمیم فردی بگیرید. اما در پایان، مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید، در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که قبل از خرید باید در نظر داشته باشید:

 • اندازه و ابعاد متناسب با فضای آشپزخانه
 • در دسترس بودن نرخ های منصفانه
 • برند سازنده
 • ابزار و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد و قدرت شعله
 • اعتبار فروشگاه

این اقلام به شما کمک می کند تا خرید راحت تری داشته باشید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. به طور کلی پرفروش ترین اجاق گاز یا پرفروش ترین اجاق گاز فردار با توجه به اینکه توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند بهترین گزینه برای خرید محسوب می شود. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به گزینه مورد نظر برسید.

دکمه بازگشت به بالا