استان ها

کی روش با تیم ملی موفق شود پیشنهادات بهتری دریافت می کند/ در جام جهانی تیم بهتری می شویم

صحبت کردن با آنا عالی است

کارلوس کی روش می داند که با درخشش تیم ملی ایران در جام جهانی، دوران حرفه ای او تضمین می شود.

حمید درخشان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا از اهمیت کارلوس کی روش در مربیگری تیم ملی فوتبال و اینکه این مربی با تیم ملی داخلی به گونه ای رفتار می کند که انگار همه بازیکنانی هستند که در بازی حضور دارند. جام جهانی سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران گفت که معنای کلمه مربی حرفه ای را کاملا درک می کند و بهترین الگو برای مربیانی است که می خواهند در سطح حرفه ای و عالی مربیگری کنند. کی‌روش مسئولیت‌های زیادی را بر عهده گرفته است و اگرچه او به تمام امور مربوط به تیمش رسیدگی می‌کند، اما از دستیارانش در هر بخشی که آنها را هدایت می‌کند، کاملاً استفاده می‌کند. او می داند که باید تمام نقاط ضعف تیمش را پوشش دهد و حتی در قسمت هایی از تیمش که شرایط خوبی دارند باید سطح شاگردانش را بالا ببرد. در یک مناظره حرفه ای باید خود را تا حد امکان قوی کنید، زیرا رقبا نیز خود را به بهترین شکل آماده می کنند و بهترین عملکرد را دارند.

وی با بیان اینکه کی روش هم نظر همه شاگردانش است، گفت: مصدومیت سردار آزمون بارزترین نمونه در جام جهانی 2022 قطر است. شانس از دست دادن بازیکن یا بازیکنان دیگر کم نیست. البته همه علاقه مندان به تیم ملی دوست دارند همه بازیکنان قوی باشند اما در فوتبال حرفه ای مصدومیت یکی از مشکلات اجتناب ناپذیر است و باید راه هایی برای حل آن وجود داشته باشد. اگر قرار باشد مهره های دیگر را از دست بدهیم، در آستانه جام جهانی نمی توانیم از درب کارخانه جانشین بگیریم و باید در صورت آسیب دیدگی، از هم اکنون افراد را برای همه پست ها آماده کنیم. در بین ستاره های تیم ملی جانشین شایسته ای برای آنها داریم.

شهرت کی روش به درخشش تیم ملی گره خورده است و او بهتر از هرکسی می داند که آیا می تواند در بازی خود به نتیجه برسد یا خیر، یک کارشناس فوتبال که تاکید دارد موفقیت تیم ملی ایران بیش از پیش تضمین کننده دوران حرفه ای کی روش است. جام جهانی قطر ایده آل کاشند نه تنها حضور دائمی خود را در تیم ملی ایران تضمین می کند بلکه پیشنهادات بهتری نیز دریافت می کند. کی روش به دنبال بازنشستگی نیست و مخالف استراحت است. از این رو او از برنامه ریزی تا اجرای کامل برنامه ها به کار خود ادامه می دهد و می خواهد تیمی را با آمادگی بسیار بیشتر برای معتبرترین رقابت های فیفا بفرستد. او با هیچ بازیکنی رابطه ای ندارد، زیرا فلسفه مربیگری حرفه ای با این مسائل بیگانه است و طوری رفتار می کند که انگار تمام تیم برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنند.

درخشان بخت دستاوردهای تیم ملی ایران را بیشتر از مراحل قبلی جام جهانی دانست و تاکید کرد: در جام جهانی تیم آسانی وجود ندارد بنابراین نباید به نام تیم های حاضر در گروه خود نسبت به جام جهانی توجه کنیم. قبلی ها دور تلاش های انجام شده برای موفقیت تیم ملی و پیشرفت هایی که در عملکرد و کیفیت تیم ملی شاهد هستیم نشان می دهد که پتانسیل کسب نتایج خوبی در جام جهانی 2022 قطر را داریم. پیش بینی اشتباه است اما می توان در جام جهانی تیم بسیار بهتری شد.

انتهای پیام/4048/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا