استان ها

کنکور ۹ ساعته کره جنوبی با شرکت نیم‌ میلیون داوطلب برگزار شد

کره جنوبی با وجود بیماری همه گیر Kovid-19 ، امروز پنجشنبه امتحانات ورودی دانشگاه خود را برگزار کرد.

به گزارش پرتال پارسی ، به نقل از لس آنجلس تایمز ، کره جنوبی امروز پنجشنبه 3 دسامبر سال 2020 پس از دو هفته تاخیر و علی رغم نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا ، امتحانات ورودی دانشگاه خود را برگزار کرد.

حدود نیم میلیون دانش آموز در این آزمون شرکت کردند. این کشور موج سوم شکل گیری تاج را تجربه می کند و در هفته های اخیر تعداد تاج ها در کره جنوبی به 500 عدد در روز رسیده است.

می توان گفت شبیه ترین راه ورود ایران به دانشگاه های جهان متعلق به “کره جنوبی” است.

کنکور این کشور “سونان” نام دارد و طولانی تر از کنکور ایران است. برای بیش از نیم میلیون دانش آموز کره ای ، آزمایش تقریباً یک روز به طول می انجامد و در اواسط روز ، به کودکان یک ساعت وقت ناهار و استراحت داده می شود.

طرح س questionsالات سالانه توسط گروهی متشکل از 500 معلم از سراسر کره جنوبی انتخاب می شود که به مدت یک ماه به مکان نامعلومی در استان کوهستانی گنگوان منتقل می شوند. اعضای گروه حق ندارند در مورد هدف از سفر با کسی ، حتی همسرشان صحبت کنند و مجبورند بهانه بگیرند. وقتی وارد اردوگاه طراحی آزمون می شوند ، تلفن های همراه خود را تحویل می دهند و به مدت یک ماه با دنیای خارج ارتباط برقرار می کنند.

در جامعه کاملاً رقابتی کره جنوبی ، پذیرش دانشگاه ملاک تعیین کننده بسیاری از جنبه های زندگی فرد است ، از جمله شغل ، درآمد و موقعیت اجتماعی.

انجام این آزمون در سال معمول مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت ، البته سال تاج گذاری را ذکر نکنیم!

این امر به این دلیل است که در روز کنکور بسیاری از محل های کار در کشور تعطیل و حتی پروازها نیز به حالت تعلیق در می آیند تا صدای آنها در گوش دانش آموزان تداخل ایجاد نکند.

کنکور 2020 کره جنوبی علاوه بر شرایط سخت آزمون ، ویروس کرونا را نیز به همراه دارد و بسیاری از ساکنان این کشور را تهدید می کند.

به گفته وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی ، در میان کسانی که روز پنجشنبه در این آزمون شرکت کردند 35 دانش آموز بودند که به تاج نتیجه مثبت دادند و 387 نفر دیگر باید جدا شوند.

مربیان گفتند که از داوطلبان در بیمارستان ها و مراکز آموزشی جداگانه آزمایش می شود.

یانگ یکی از داوطلبانی است که برای سومین سال متوالی در این آزمون شرکت می کند و آزمون امسال را بسیار پراسترس می داند.

یکی دیگر از داوطلبان آزمون گفت: ”وقتی من در کنکور تمرین می کردم و شرایط آزمون را شبیه سازی می کردم ، همیشه ماسک داشتم ، اما ماسک بسیار خسته کننده بود و باعث می شد که عینک من دائماً تبخیر شود.

چو که امروز در این آزمون شرکت می کند ، گفت: “پاسخ صحیح یا نادرست به یک سوال می تواند باعث تغییر شکل دانشگاه شود.” او امیدوار است که در یک دانشگاه سطح بالا مهندسی بخواند.

در آزمون سخت امروز کره جنوبی ، همه داوطلبان باید ماسک بزنند و از جداکننده های مختلفی بین میز استفاده می شود. قبل از ورود به اتاق معاینه ، داوطلبان از نظر تب مورد آزمایش قرار گرفتند و تا شب گذشته مراکز بهداشتی به طور منظم آزمایش شرایین ویروس کرونا را از دانشجویان دریافت می کردند.

چنین شرایطی باعث شد که همه داوطلبان امتحان امسال را کاملاً استرس زا بدانند.

رئیس جمهور کره جنوبی انتخابات را چالشی بزرگتر از انتخابات عمومی خواند و گفت: “حدود 610،000 دانشجو ، استاد و کارمند در طول روز در داخل خانه خواهند بود.”

برای آزمون امروز ، والدین دانش آموزان فرزندان خود را عبادت و دعا می کنند. البته عبادتگاه های کره جنوبی چند روز قبل از امتحان برای والدین آزاد است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا