جامعه و خانواده

کنفرانس تغییرات اقلیمی، فرصتی برای افزایش تلاش‌ها

یک کارشناس استرالیایی در زمینه تغییرات آب و هوایی گفت: نشست آتی بیست و هفتمین کنفرانس اعضای کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (COP27) فرصتی را برای کشورها فراهم می کند تا تلاش های خود را برای مبارزه با این چالش جهانی افزایش دهند.

به گزارش پرتال پارسی، «ریچی مارزیان» نماینده سابق دولت استرالیا در کنوانسیون چارچوب تغییر اقلیم سازمان ملل متحد، گفت: این کنفرانس به منظور اطمینان از همسانی کشورها با اهداف، تلاش ها و منابع مالی است. برای مبارزه با این پدیده و همچنین ارزیابی چگونگی مقابله با پیامدهای تغییرات آب و هوایی.”

در همین حال هزاران نفر در استرالیا تحت تاثیر سیل ناشی از بارندگی های شدید امسال قرار گرفته اند.

این کارشناس استرالیایی افزود: در این کنفرانس پیامدهای تغییرات اقلیمی نیز بررسی خواهد شد که در آینده مشکل ساز خواهد شد. مردم در حال تجربه این اثرات، از جمله سیل، خشکسالی و آتش سوزی هستند.

این همایش از ششم تا هجدهم همین ماه (آبان ماه) در مصر برگزار می شود.

دولت استرالیا قبلاً هدفی را برای “کاهش انتشار گازهای گلخانه ای 26 تا 28 درصد تا سال 2030” تعیین کرده بود، اما این رقم در اوایل سال جاری به 43 درصد افزایش یافت.

به گفته این کارشناس، این اقدام اقدام خوبی است و استرالیایی ها می خواهند برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وی همچنین درباره مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در این کشور گفت: ما در حال تغییر سیستم های انرژی خود هستیم. ما می توانیم انرژی بیشتری از خورشید، باد و آب تولید کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا