عمومی

کمبود فضای سردخانه‌ای برای نگهداری محصولات غذایی و باغی در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، عظیم دادگر گفت: ارزیابی و شناخت پتانسیل هر منطقه ضروری است تا هر محصول بر اساس استعداد آن منطقه تولید و فرآوری شود.

وی افزود: اعطای مجوز به افراد باید براساس شایستگی و توانایی آنها باشد تا روند کار شتاب بیشتری بگیرد. ممکن است عده ای در شرایطی که بودجه، دانش و تجربه لازم برای شروع پروژه را ندارند به ما مراجعه کنند و درخواست مجوز کنند، بنابراین وضعیت و اولویت ما باید توانایی افراد در اجرای پروژه ها باشد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نظارت و بازنگری پروژه ها باید روندی مستمر باشد. خوشبختانه متخصصان این سازمان در حوزه مکمل ها و صنایع غذایی در این زمینه موثر بوده اند چرا که برخی از افراد تنها می توانند برای بهره برداری از این تاسیسات درخواست مجوز کنند. اند.

قاضی بر لزوم اجرای طرح های نیمه تکمیلی در استان تاکید کرد و گفت: جهاد یکی از مهمترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی لرستان است که تمام پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم. همه به آن نیاز دارند پروژه هایی با بیش از 80 دستاورد فیزیکی را امتحان کنید اند تکمیل و راه اندازی شود زیرا با اجرای این طرح ها شاهد اشتغال و اقتصاد پایدار در استان هستیم.

وی با اشاره به کمبود انبارهای سردخانه در استان خاطرنشان کرد: متاسفانه در توسعه انبارهای سردخانه شاهد کمبود گوشت و سایر محصولات غذایی و باغی در استان هستیم و ظرفیت استان نیاز به افزایش دارد. جذب و حمایت از سرمایه گذاران

دکمه بازگشت به بالا