جامعه و خانواده

کلنگ زنی ۱۰ هزار واحد مسکونی، فردا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید مهدی هدایت آنلاین رئیس سازمان بازآفرینی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار جزئیات مراسم ششم امید و افتخار شنبه گفت: روز شنبه حدود 10 هزار پروژه مسکن آنلاین شهرداری تهران در مناطق مختلف شهر مستقر است. به عنوان مثال کلنگ زنی دارای مناطق 22، 1 و 4 خواهد بود

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها دارای 3 قسمت هستند، افزود: برخی از این پروژه ها برای بخش خصوصی است و شهرداری تهران روند صدور مجوز را تسهیل کرده است. بخشی دیگر از پروژه های مشترک سازمان نوسازی شهری با بخش خصوصی و بخش دوم به طور کامل به بخش خصوصی اختصاص دارد.

هدایت 10 هزار واحدی که قرار است در روز شنبه تملک می شود را مرتبط با هدف کمپ مسکن 180 هزار واحدی دانست و گفت: به طور مستمر بر این پروژه ها نظارت خواهیم کرد و شاهد تسهیل روند صدور پروانه خواهیم بود. صدور مدارک مجوز ما در راستای مسکن و اشتغال هستیم.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده در شهرک مسکن بتوانیم رکود ساخت و ساز مسکن در شهر تهران را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه ها 2 تا 3 سال به طول می انجامد، تلاش می کنیم از فناوری های نوین در حوزه ساخت و ساز استفاده کنیم تا زمان ساخت را کاهش دهیم اما میانگین زمان مورد نیاز 2 تا 3 سال است.

هدایت ادامه داد: آغاز پروژه ها و رفع موانع برای شهرداری تهران مهم است.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران روز شنبه با تاکید بر مشارکت شهرداری در پروژه ها گفت: در برخی پروژه ها سهم شهرداری زمین و ملک است. در برخی موارد شهرداری تنها مجوز را تسهیل می کرد و در برخی از پروژه های کاملاً برای بخش خصوصی، شهرداری تهران مذاکرات لازم را با کمیسیون ماده 5 و شورای عالی معماری و شهرسازی انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا