ورزش و نشاط

کرونا و گرما علیه فوتبال!

عرفان حاج آبابای: شایعات از سرگیری لیگ برتر به دلیل گسترش کرونا ویروس در سراسر کشور ، کارگران بهداشتی را در ایران نگران کرده است. نگرانی ها درباره لزوم برگزاری مسابقات فوتبال در برخی از میادین سرخ مطرح شده است ، جایی که شرایط کرونا بدتر از حد معمول است.

رقابت های لیگ نوزدهم قرار است با بازی بین بولات خوزستان و استقلال تهران از حدود دو هفته آغاز شود. این مسابقه قرار است در ورزشگاه اختصاصی تیم فولاد اهواز برگزار شود ، اما سوال اینجاست: آیا تیم های مناطق جنوبی کشور می توانند حریف خود را در خانه میزبان کنند؟

براساس اعلام وزارت بهداشت ، اوضاع در استان خوزستان از كرونا بدتر است و بوشهر از خوزستان بهتر نیست. این شرایطی است که اجازه نمی دهد 4 تیم از دو استان در ادامه لیگ نوزدهم لیگ برتر به رقابت بپردازند. این امر به این دلیل است که هرگونه ترافیک در شهرهایی مانند اهواز ، آبادان ، جم و بوشهر می تواند به شیوع بیماری کمک کند و باعث آسیب های جبران ناپذیری اعضای تیم های میهمان ، خود بازیکنان و اعضای تیم های خوزستان بولات ، سانات شود. نفت آبادان ، شاهین بوشهر و پارسی جنوبی جم.

وضعیت استان خوزستان از استان کرونا بدتر است و استان بوشهر از خوزستان بهتر نیست.

حرارت؛ دشمن دوم فوتبال

به غیر از بحث و گفتگو در تاج ، روزها در جنوب داغ نیست. با پایان فصل دمای هوا در خوزستان و بوشهر به حدود 40 درجه سانتیگراد رسید که به ناچار تا 25 تیرماه که بازیهای لیگ از سر گرفته می شود افزایش می یابد و اجازه می دهد مسابقات فوتبال در شرایط خاصی برگزار شود. استاندارد وضع هوا را نشان نمی دهد و حتی یک مسابقه خنک کننده سه دقیقه ای در وسط مسابقه بسیار بعید است که بسیار موثر باشد.

با توجه به گسترش تاج و گرمای شدید در جنوب کشور در روزهای اول تابستان ، به نظر می رسد شهرهایی مانند اهواز ، آبادان ، بوشهر و جام جم با برگزاری لیگ ها مشکلات خاص خود را دارند.

از آنجا که بازی های لیگ بدون تماشاگر انجام می شود ، سازمان لیگ می تواند بازی های این تیم ها را با رضایت خوزستان و بوشهر به شهرهایی مانند کرج ، تهران یا حتی سنندج بفرستد تا همه تیم ها بتوانند تا حد امکان بازی کنند. از مکان های شلوغ و گرمای شدید خودداری کنید و در شرایط خوبی بازی کنید.

بیشتر بخوانید: منبع: باور کنید من به خدا اهمیتی نمی دهم!

254 251

دکمه بازگشت به بالا