عمومی

کرونای جهش یافته ایرانی داریم یا نداریم

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،
کیانوش جهانپور درباره جهش در ویروس کووید 19 در ایران اظهار داشت: ویروس های RNA نسبت به ویروس های DNA میزان جهش بیشتری دارند و ویروس های کرونا ویروس های RNA هستند ، البته شیوع آنها بیشتر است.

وی افزود: اگرچه میزان جهش های کرونا نباید از برخی ویروس های RNA بیشتر باشد ، اما در ماه های اخیر جهش های مختلفی در ایران و جهان رخ داده است ، اما بیشتر این جهش ها به طور حتم منجر به تغییر در رفتار ویروس می شوند. یا واکنش به واکسن ها و آنتی بادی ها مهم نبوده و مهم نیست.

جهانپور ادامه داد: متأسفانه این واقعیت که افراد دیگری غیر از مسئول ستاد هفتگی مواد علمی و گزارشاتی را به طور کامل به ستاد تاجگذاری ملی ارسال نمی کردند یا در برخی موارد اخبار را به طور کامل پوشش نمی دادند منجر به سو mis تفاهم و سو mis تفاهم شد یک نماینده رسمی و واقعی از ستاد ملی ضد تاج تاجی وجود دارد ، اخطار تأیید و اطلاعات محدود به نماینده است و اظهارات دیگر بی معنی است و رسانه ها باید این موضوع را در نظر بگیرند و البته توجه بیشتری به جهش ایرانی نقل شده توسط نایب رئیس مجلس نیز نادرست و غیرواقعی است و تا به امروز فقط نسخه انگلیسی آن در ایران مشاهده شده است که از ریشه انگلیس ، آفریقای جنوبی ، برزیل و کالیفرنیا است.

همانطور که رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: “مانند همه ماه های گذشته ، کشور در حال بررسی و نظارت مستمر بر روی ژنتیک ویروسی و تحقیقات فیلوژنتیک و تعیین توالی ژنتیکی است و تاکنون یک جهش اساسی است. ویروس در ایران تغییرات چشمگیری در رفتار مشاهده کرده است. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم.

شواهدی از تاج جهش یافته ایرانی پیدا کنید

با این وجود سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه امروز ستاد ملی ضد تاج به ریاست رئیس جمهور از وضعیت قرمز در استان خوزستان ابراز تأسف کرد ؛ وی گفت این کشور دارای یک تاج جهش یافته به نام “تاج ایرانی” است و گفت که علاوه بر جهش در آفریقا ، انگلیس و کالیفرنیا (جهش های ژنتیکی) ، تاج جهش یافته ایرانی نیز باید در آن قرار داشته باشد. البته این هنوز به طور کامل تأیید نشده است ، اما شواهدی از آن در قزوین و جاهای دیگر وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا