جامعه و خانواده

“کردکوی” شهر بدون کودک کار/ رشد ۴ برابری بودجه شهرداری کردکوی

پرتال پارسی/گلستان شهردار کردکوی با بیان اینکه یکی از نکات خوب شهرداری کردکوی نبود کودکان کار است گفت: کردکوی را می توان شهر بدون کودک کار اعلام کرد، این شهر عاری از متکدیان است.

ابراهیم جرخانی در گفت وگو با خبرنگار پرتال پارسی: شهر کردکوی از نظر خدمات شهری و نظافت در وضعیت نامناسبی قرار داشت و در ابتدای تصدی خود در شهرداری کردکوی اقدام به مناسب سازی شهر با خدمات شهری و شهری کردم. نظافت و همچنین نصب المان ها، کاشت گل و گیاه نیز در شهرستان کردکوی در دستور کار قرار گرفت.

وی از ساختار داخلی و ساماندهی نیروی انسانی شهرداری کردکوی خبر داد و افزود: متاسفانه در شهرداری کردکوی وضعیت بدی در این زمینه وجود داشت و اتوماسیون اداری در شهرداری کردکوی راه اندازی شد که سلامت سیستم اداری را افزایش داد و شهروندان می توانند درخواست دادن. به بخش کسانی که می خواهند کار را به راحتی انجام دهند.

شهردار کردکی با بیان اینکه برای اجرای پروژه های شهری نیازسنجی انجام شد تا پروژه ها بر اساس نیاز مردم اجرا و عملیاتی شود گفت: نتایج نیازسنجی نشان داد که ساکنان کردکی محدودیت هایی دارند. پس از خدمات شهری برای تفریح ​​و سرگرمی و در این ارتباط مسیر سلامت قطر بیش از دو کیلومتر ساخته شده و این فضای خوب و استاندارد مورد توجه اهالی قرار گرفته است.

زورجانی وضعیت ترافیکی برخی نقاط از جمله میدان انگلب را نامناسب دانست و تصریح کرد: کردکوی شهری بدون چهار راه بود و در میدان انگلب کردکوی چهار راه اول با چراغ راهنمایی و امکانات لازم ایجاد شد. کردکوی باز می شود.

با بیان اینکه راه اندازی خانه های فرهنگی یکی از کارهایی است که در کردکوی انجام داده ایم، گفت: به همین مناسبت فرهنگسرای جوانان در کردکوی احداث شد و ساخت دومین فرهنگسرا نیز به شدت در حال انجام است.

شهردار کردکوی بودجه شهرداری کردکوی در سال 1400 را 25 میلیارد تومان دانست که با ورودم حدود 10 میلیارد آن اجرا شد و خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران بودجه شهرداری کردکوی به 32 رسید. سال گذشته یک میلیارد تومان و هفت میلیارد تومان مازاد بر تعهد انجام شده است.

جرجانی با تاکید بر اینکه 12 میلیارد تومان بدهی شهرداری کردکوی به پیمانکاران و 5 میلیارد تومان به تامین اجتماعی را پرداخت کرده ایم، خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری کردکوی در سال 1401 چهار برابر شده و به 100 میلیارد تومان یعنی 30 میلیارد رسیده است. تومان در حوزه سرمایه گذاری است که 71 درصد از بودجه 100 میلیاردی شهرداری کردکوی بودجه عمرانی و 29 درصد بودجه جاری است.

وی با بیان اینکه آسفالت بزرگترین نقطه ضعف شهرستان کردکوی است گفت: شهرستان کردکوی 141 هزار متر مربع راه خاکی دارد و 160 هزار مترمربع معابر شهری نیاز به روکش دارد که برای بهبود این وضعیت 368 تن قیر به ما داده شد. 7000 تن تولید آسفالت به طور کامل به پیمانکار مشخص سپرده شد و 84 تن قیر برای بهبود وضعیت آسفالت در رابطه با بازسازی شهر مصرف شد.

شهردار کردکوی افزود: امسال ۱۰ هزار تن آسفالت در زمینی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع در کردکوی انجام می شود که مجموع هزینه ها بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است. با این اقدامات یک سوم معابر این شهرستان آسفالت و بیش از 40 راه آسفالت و آسفالت می شود.

جرجانی با بیان اینکه حقوق کارکنان و نیروهای شهرداری کردکوی به روز شده است گفت: خوشبختانه یکی دیگر از جنبه های مثبت شهرداری کردکوی کم بودن تعداد کودکان کار برای اعلام این شهر به عنوان شهر بدون کار کودک است. همچنین یکی از نقاط مثبت شهرستان کردکوی است و با کوچه و خیابان بودن می توان متوجه شد که کردکوی تقریباً عاری از فعالیت های متکدی است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا