استان ها

کدام تیم برنده الکلاسیکوی ایران می‌شود؟

یک پیشکسوت فوتبال می گوید در دیدار «پرسپولیس» و «سپاهان» تیمی برنده می شود که احساسی بازی نکند و تمرکز بالایی داشته باشد.

حسین چهارابی در گفت وگو با پرتال پارسی، درباره دیدار تیم های سپاهان و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر گفت: مسائل حاشیه ای سال های گذشته حساسیت این بازی را بیشتر کرده است. پس از استراحت هر دو تیم نتوانستند نمایش خوبی به حریفان خود ارائه دهند. اگرچه «سپاهان» با «پرسپولیس» خوب بازی نکرد، اما شرایط روحی و روانی آنها بهتر از پرسپولیس است. آنها سه امتیاز گرفتند اما پرسپولیس ضعیف بازی کرد و سه امتیاز را از دست داد.

وی با بیان اینکه دو تیم به خوبی یکدیگر را می شناسند، گفت: در سال های اخیر بازیکنان معمولی زیادی بین این دو تیم جابه جا شده اند، به عنوان مثال پارسال مدافعان راست هر دو تیم امسال در تیم های مقابل قرار گرفتند. رامین رضایان در سپاهان و دانیال اسماعیلی در پرسپولیس دور بازی می کنند. مقانلو و رفیعی دیگر بازیکنانی هستند که پیراهن دو تیم را بر تن کرده اند. سیدجلال حسینی به عنوان مربی برای هر دو تیم بازی کرد، باید بگویم که هر دوی آنها شناخت خوبی از یکدیگر دارند.

این پیشکسوت فوتبال افزود: برنده این بازی تیمی است که بیشترین تمرکز را داشته باشد. تمرکز بالا و بازی نکردن احساسی دو عامل مهم برای پیروزی در مسابقه است. باید دید کدام یک از آنها می تواند از نظر روحی و روانی بهتر به این دو عامل پاسخ دهد. میزبان «سپاهان» یکی از مشکلاتی که می تواند روی بازی تاثیر بگذارد، بازی بدون تماشاگر است که از جذابیت و جو بازی می کاهد.

وی ادامه داد: مشکل بزرگ سپاهان از نظر فنی این است که فاصله بین خطوط در سپاهان زیاد است و برای من قابل هضم نیست. از مربی با تجربه زیادی مثل مورایس انتظار می رفت که در این مدت مشکلات تیمش را حل کند. فاصله بین آخرین مدافع و مهاجم در سپاهان بسیار زیاد است و به نظرم این مشکل بزرگی است و این مشکل به هافبک های پرسپولیس و این تیم کمک می کند تا راحت کار کنند.

چهارابی افزود: مشکل دیگر مورای این است که هنوز 4 دفاع اصلی خود را نمی شناسد. هر تیمی که می خواهد ثابت باشد سعی می کند زیاد مدافعانش را عوض نکند، اما سپاهان هر بازی بازیکنانش را عوض می کند، برای من مشخص نیست. یک جنبه مثبت مورایس استفاده از دو بازیکن جوان در خط حمله بود. قربانی و مرادی در جلو بازی کردند و این دو مرد به وضوح توجه موریس را به خود جلب کردند. در مجموع باید بگویم «سپاهان» بازیکنان پر انرژی دارد که می توانند این تیم را موفق کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا