عمومی

کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

یک خانه سالمندان کودکان چهار ساله را برای مراقبت از ساکنانش استخدام می کند، اما چرا؟

پرتال پارسی پلاس-فاطم کریمخان:طبق قرارداد کار، او می تواند «هر وقت بخواهد سر کار بیاید»، اگر خسته، خواب آلود، بی حوصله است، می تواند بخوابد، چیزی بخورد، یا می تواند به خانه برگردد و وقتی حوصله اش سر رفت، به سر کارش برگردد. .

آیا این شغل مطلوبی است؟ البته این برای شما نیست، در آگهی استخدام آمده است که فقط کودکان زیر چهار سال پذیرش می شوند، پولی در کار نیست و حق سرویس استخدام شدگان با پوشک پرداخت می شود. شیرخشک و بسته به شرایط در تمام ساعات کاری و روحیه کارمند می تواند نوسان داشته باشد، مادرش باید همراهش باشد!

این آگهی شغلی عجیب توسط یک خانه سالمندان در کیتاکیوشو، ژاپن ارسال شده است. آنها گفتند که این مرکز به کارکنان جدید برای مراقبت از ساکنان بیش از 80 نفر نیاز دارد. مرکز تغییر دادن!

مسئولیت شما لبخند زدن است!

مسئولیت این نیروها گشت و گذار در اتاق های مهمان خانه سالمندان است، مدیر خانه سالمندان که این اطلاعیه را منتشر کرده است گفت این تنها چیزی است که ما از کودکان جذب شده انتظار داریم. آنها را در دهان اهالی این خانه بگذار تا مردم در حضور آنها بخندند.

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد داشتن فرزند به خصوص کودکان خردسال با سالمندان می تواند کیفیت زندگی و سلامت روانی سالمندان را بهبود بخشد. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، معمولاً بزرگان خانواده مسئولیت مراقبت از فرزندان کوچکتر را بر عهده داشتند، در حالی که والدین جوان آنها به کارهای روزمره خارج از خانه مشغول بودند.

یکی از مهم‌ترین خطرات سلامت روان مرتبط با افزایش سن، افزایش اضطراب و افسردگی، احساس ناکارآمدی و شکنندگی است و داشتن فرزندان در اطراف سالمندان می‌تواند به آنها کمک کند احساس اضطراب و افسردگی کمتری داشته باشند و احساس مؤثرتری داشته باشند.

اینجا به جای پوشک پرداخت می شود!

خانه سالمندان به جای کلاس درس!

مدیر خانه سالمندان جناب آقای گاندو در حال حاضر 30 نفر برای این شغل ثبت نام کرده اند و تعدادی نیز پذیرفته شده اند این شغل مخصوص کودکان و مادران آنهاست. این مانند یک برنامه پیاده روی معمولی است، در پارک است، اما برای سالمندانی که در اینجا زندگی می کنند بسیار مهم است. حضور بچه ها آنها را به یاد بچه ها و جوانی خودشان می اندازد و حالشان را خوب می کند. برخی از این افراد مسن آنقدر با بچه ها هماهنگ هستند که پدربزرگ و مادربزرگ واقعی خودشان هستند.

علاوه بر این اطلاعیه استخدامی، داشتن فرزند با سالمندان مزایای دیگری از جمله کاهش اضطراب و اثرات مثبت بر سلامت روان سالمندان دارد. این روزها بیشتر افراد ترجیح می دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های اجتماعی به کلاس های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از مهم ترین منابع یادگیری مهارت های زندگی در خانه، در کنار تشویق سالمندان، فرزندآوری با سالمندان باشد. فعال تر و زمان بیشتری را معنادار می کند، احساس تنهایی و رها شدن را در آنها کاهش می دهد و این احساس را در آنها ایجاد می کند که بر زندگی دیگران و به ویژه نسل های آینده تأثیر می گذارند، به کودکان احترام می گذارند و یادگیری حضور در موقعیت های مختلف باعث کاهش اضطراب در رابطه با آنها می شود. بزرگسالان و به اعتماد به نفس آنها کمک می کند. گذراندن وقت با افراد مسن می تواند به کودکان کمک کند چرخه و منطق زندگی را زودتر یاد بگیرند و آنها را از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه دور کند.

علاوه بر همه اینها، حضور فرزندان در کنار سالمندان در خانواده باعث بهبود روابط بین بزرگترها در خانواده و کاهش اضطراب بزرگترها در این زمینه می شود.

در مورد تأثیر ورزش بر سلامت جسمی و روانی سالمندان بسیار صحبت شده است، اما تحقیقات اخیر توسط روانشناس شارون یرکین در دانشگاه آریزونا نشان داده است که وقت گذرانی با کودکان می تواند بیماری آلزایمر را در سالمندان به تاخیر بیندازد. زیرا برای سالمندان فعالیت پیچیده ای در نظر گرفته می شود که توانایی های شناختی آنها را تحریک می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا