عمومی

کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران امروز به مصاف سنگال می رود که پیروزی مقابل اروگوئه بیشتر دلایل انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را توجیه کرد.

به گزارش پرتال پارسی تمرین سومآنقدر او را می شناسیم که حتی از ریش سفیدی که روی صورتش است، می توان خیلی از موقعیت ها و دغدغه های این روز را یاد گرفت. او در روز بازی با اروگوئه با وجود تمام تشریفات بازی های ملی، با لباس ورزشی و با چهره ای نتراشیده در حاشیه حاضر شد؛ در طول سال ها هر چه کمتر در مورد او بدانیم. مگر اینکه کارهای مهم تری برای انجام دادن داشته باشد.

آنچه مسلم است او زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند یکی از گزینه های دور بعد باشد را نخواهد داشت زیرا فرصت محدود او قابل توجیه نیست. به همین دلیل قصد دارد از هر ثانیه این مینی کمپ به قول خودش در بدترین حالت در صورت عدم پیشروی برای پاسداری از ناموس فوتبال ایران استفاده کند.

اخبار رسیده از اردوی اتریش حکایت از آن دارد که سرمربی پرتغالی بیش از 10 ساعت در روز را به تمرین تیم ملی و آنالیز حریفان اختصاص داده است و این جدا از ساعاتی است که در کنار بازیکنان در زمین می گذراند.

او این عادت را کنار نگذاشته است و همچنان اشتیاق عجیبی به حل جزئیات دارد، حتی کمبود زمان کافی نیز او را مجبور به ترک این عادت دیرینه خود نکرده است، حتی به گفته برخی بازیکنان حاضر در اردو، حساسیت او. افزایش یافت نه کاهش.. (بر همین اساس در روز اول ورودش به اردوی اتریش با مشکل قطر تیرک دروازه مواجه شد و تا رفع این مشکل برای شروع تمرین سوت نزد).

خبر عجیب آخرین اردوی تیم ملی در قطر در گرمای 40 درجه قطعا به گوش او رسیده است، شاید به همین دلیل می خواهد از این اردو نهایت استفاده را ببرد و اختلاف خود را با سرمربی سابق نشان دهد. شاید نزدیک کوه های آلپ

به هر حال انگیزه شرکت در بزرگ ترین و دیدنی ترین کارناوال ورزشی جهان برای چهارمین بار افتخار بسیار ارزشمندی بود که یک مرد جاه طلب نمی توانست به سادگی و بی تفاوتی از کنار آن بگذرد. در رفتار و بیانیه شما

گذاشتن آن پست معروف از فضای صمیمی رختکن تیم ملی در صفحه شخصی اش، اگرچه توجیه حرفه ای ندارد، اما در کل ارزشش را داشت و نمی توان او را به خاطر آن سرزنش کرد. در واقع کارلوس کی روش اگر به نسل کنونی که با تمام جذابیت و احترامشان بیشترین نقش را در ایجاد تیم ملی ایران ایفا کردند، اعتقاد راسخی نداشت، هرگز پیشنهاد مدیریت تیم ملی را نمی پذیرفت. حتی اگر پیشنهاد از طرف خانواده باشد.

فراموش نکنیم که حتی دو سال بعد، برخی رسانه های داخلی آلکنو را مقصر می دانند که او را برای هدایت تیم ملی در بازی های المپیک پذیرفته است. تعدادی از منتقدان سرمربی سرشناس جهان معتقدند که او بیش از هر چیز می خواهد در بازی های المپیک شرکت کند.

برتری مقابل یکی از قدرتمندترین اروگوئه های سال های اخیر و بیشتر، عملکرد مطلوب تیم ملی در چندین جلسه نشان داده است که هنوز هم می توان به نجابت این پیرمرد 70 ساله پرتغالی اعتماد کرد یا به عبارتی می توان هنوز هم پشت سر او بازی می کند.نقش او مانند یک حرفه ای در یک بازی مافیایی نیست، او با درک قوانین بازی و تجزیه و تحلیل ماجراهای روز، تیمش را به بهترین شکل ممکن هدایت می کند.

برای اینکه ببینیم مهم ترین دلیل تحسین شاگردانش چیست کافی است به کلیپی که مهدی تاج همزمان با تایید صلاحیتش در صفحه شخصی خود قرار داده است برگردیم. که سال ها در کنار سر الکس فرگوسن بوده و حال و هوای بزرگ ترین رختکن های جهان را تجربه کرده است، مهارت او در استفاده از کلمات کلیدی و درگیر کردن بازیکنانش به حداکثر رسیده است. نشانه ای از سماجت رامین رضایان با مهاجمان بی رحم اسپانیایی که توپ را از روی خط دروازه عبور دادند همچنان در راهروهای فدراسیون و مرکز ملی فوتبال و مجموعه پک آویزان است. تصویری که بهترین نمونه از روحیه جنگندگی بازیکنان تیم ملی در آن مسابقات است. شجاع در بازی اخیر تیم ملی مقابل اروگوئه دو بار سر خود را مقابل توپ نگه داشت تا مانع از تهدید تیم ملی مقابل سوارز و والورده شود.

بدین ترتیب و با در نظر گرفتن تمامی توضیحات فوق، حاج صفی، طارمی، جهانبخش، انصاری فرد، عزت اللهی و دیگران. در عوض، بقیه تمایل خود را برای حضور مجدد CQ در جایگاه تیم ملی پنهان نکردند. جام جهانی. آنها برای رسیدن به آنچه فکر می کردند به جلسه محرمانه ای با وزیر ورزش رفتند و وارد بحث هایی شدند که تا به حال در فضای تیم ملی با آن برخورد نکرده بودند.

در واقع باید بپذیریم که این نسل از بازیکنان فعلی تیم ملی با این سرمربی در این 9 سال حیاتی ترین و بهترین دوران فوتبال در عرصه ملی را تجربه کردند که در تاریخ فوتبال ایران کم نظیر است. و به عبارتی موقعیت های فعلی خود را مدیون او هستند و به هیچکس جز کارلوس نمی توانند اعتماد کنند. (البته در این مورد بحث های زیادی وجود دارد، زیرا اگر بخواهیم با دقت و منطق به آن نگاه کنیم، مارک ویلموتس در کنار انتقادات فراوانی که به او وارد شده، قربانی این وابستگی بیش از حد است.)

شکست دادن اروگوئه با تمام ستاره هایش بهترین اتفاق ممکن برای کی روش در حال حاضر بود. او خیلی زودتر از آنچه فکر می کرد پاسخ ایمان خود را از شاگردانش دریافت کرد. این روزها کمتر شاهد انتقاد از میانگین سنی بالای تیم ملی هستیم، اما کی روش در پاسخ به این انتقادات به نکته درستی اشاره کرد. او معتقد است که قانون پس از همه‌گیری برای افزایش تعداد جایگزین‌های تایید شده، این نقص را کمتر از همیشه نمایان می‌کند.

کی روش امروز در یکی از نکات مهم دوران سرمربیگری خود در تیم ملی ایران، تیمش را مقابل شاگردان الیو سیسه در موشن اینوست آرنا به میدان خواهد برد. تیمی منظم و متشکل از ستارگان مطرح باشگاه های اروپایی، مبارزه با آنها را می توان آخرین آزمون جدی تیم ملی ایران پیش از دیدار مقابل انگلیس در جام جهانی دانست.

نکته جالب این است که سنگالی ها در 15 بازی اخیر خود فقط یک بار شکست خورده اند و اتفاقاً آن یک باخت زمانی رخ داد که کی روش در مصر بود. آنها و مصر سه بازی حساس (فینال جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) انجام دادند و ناگهان به دشمنان قسم خورده تبدیل شدند.

اگرچه نتیجه بازی امروز مقابل سنگال معیار خوبی برای قضاوت تیم ملی نیست اما نباید فراموش کرد که اسکوچیچ در شکست دوستانه مقابل الجزایر چه بهای سنگینی پرداخت. کی روش هرگز مانند اژدها اشتباه نخواهد کرد و با قدرت کامل و احتمالاً با ترکیبی متفاوت نسبت به دیدار اروگوئه به مصاف قهرمان آفریقا خواهد رفت تا بتواند سطح اعتماد بین خود و سربازانش را تا حد امکان بالا ببرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا