عمومی

چگونه انسان موش شد! – پرتال پارسی

من به یاد می آورم که این کتاب درباره تکامل انسان و سلطه انسان بر جهان توسط فناوری بود و به جای روزگاران قدیم که انسان خود را تابع طبیعت می دانست ، اکنون بر جهان و شیوه حکومت آن تسلط داشت و بر آن تسلط داشت. در آن زمان ، شاید ، برخی از غرورها ، حداقل توانایی انسان را جذب می کردند! شاید در آن زمان برخی از مردم خواب ببینند که جهان به جهانی دیگر تبدیل خواهد شد؛ اما در همان زمان ، افراد ثروتمند ، از جمله تاجران برده در اروپا و ایالات متحده ، می دانستند که چگونه ثروت و قدرت خود را افزایش دهند ، و چگونه کل جهان را استخدام و استعمار کنند. بشر برای تسلط و استفاده از طبیعت تصمیم گرفت بیشتر آن را به مکانی برساند که زمین دیگر خود را محلی برای زندگی نمی داند و سیارات دیگر را فتح کند تا مکانی مناسب برای آن پیدا کند.

دستکاری در دنیای طبیعی به جایی رسیده است که خلقت خدا را تغییر می دهد و شیطان از هر فرصتی برای هدر دادن ، بد اخلاقی ، طبیعت و کار استفاده می کند. شر یک یا دو نیست؛ وقتی ذهن تغییر می کند و نگرش تغییر می کند ، آنچه انجام می شود بیشتر از این که به ضرر او باشد به شخص آسیب می رساند. تلاش برای کاهش جمعیت با افزودن ثروت افراد خاص ، اگر درست باشد ، یکی از شرم آورترین اقدامات امروز بود. دیگر لازم نیست درباره غول های انسانی صحبت کنیم ، بلکه در مورد موش های انسانی صحبت می کنیم. البته غول ها یا موش ها استعاره هستند و می توانید درباره آنها بحث کنید ، مقاله یا کتاب بنویسید. اما برخلاف غول که نمادی از بی ادبی ، زبری و قدرت بدنی است ، موش نمادی از رازداری ، نامرئی بودن ، فرار و سرعت عمل و … است. چیزی که می توان از آن به عنوان قدرت نرم در دنیای مدرن تعبیر کرد.

موش ها نشانه هوش ، سرعت عمل ، پرخوری ، رازداری ، باروری و آزمایش شباهت فیزیولوژیکی با انسان و نشانه ترسویی و تحقیر ، فرار ، آلودگی و در نهایت قتل است. حذف کنید … آنها می دانند. اگر توجه کنیم ، در دنیای امروز می توان ویژگی های موش را به دو روش بررسی کرد:

برای قوی ها:

هوش و ذکاوت به عنوان یکی از ویژگی های موش ها تلقی می شد ، فقط نخبگان به اصطلاح جهانی زمینه را برای غارت ثروت مادی و انسانی سرزمین های از دست رفته و تمام هوش و ذکاوت خود را به سود برخی و خاک سیاه قرار دادند. آیا آنها از بسیاری از کلمات دیگر استفاده کرده اند؟

سرعت عمل همیشه در سرعت الکتریسیته از جمله امواج منعکس می شود و اکنون می بینیم که انواع امواج در اختیار نخبگان انسانی است و ابزاری قدرتمند برای انتقال خواسته های آنهاست. FiveG (5G) امروزه مثالی بسیار مورد بحث است (سرعت موش و موشک رایانه).

پرخوری یکی از ویژگی های خاص افراد با اندام است. ما در جهانی زندگی می کنیم که افراد پرخوری از چاقی و بیماری های مرتبط رنج می برند ، آنها در مقابل گروه بزرگی می میرند و ثروتمندان کالاهای اضافی خود را از بین می برند ، اما از دادن آن امتناع می کنند. مردم نیازی به آن ندارند.

ایجاد راهروهای زیرزمینی ، به ویژه تجسس ، مانند موش برای سرقت و عملیات مخفی ، یکی از این موارد است و آیا سلاح ها ، به ویژه الکترونیک و سایبر ، دقیقاً در دستگاه های مخفی زمینی در لایه های دفاعی نصب نمی شوند؟ ؟

مثمر ثمر باشید. مردم جهان کنترل جمعیت را برای کشورهای عقب مانده ارائه می دهند ، اما خانواده های سفیدپوست که ادعا می کنند ژن بالایی دارند ، به داشتن فرزند بیشتر تشویق می شوند!

در طرف مقابل:

برای فقرا و مستمندان بدست آمده است:

آزمایشگاه بودن افراد فقیر ، بی خانمان ، به ویژه افراد رنگین پوست ، به ویژه سیاه پوستان مانند موش های آزمایشگاهی برای آزمایش انواع واکسن ها مورد سو are استفاده قرار می گیرند و از نظر آنها تحقیقات علمی آنها را نمی شناسد. آنها نمی دانند از کجا آمده اند و همه زندگی خود را متحمل رنج می شوند.

موش نیز نشانه تحقیر و نامردی است. بقیه دنیا در ادبیات ما نمونه ای از نامردی برای موش ها است. اکنون ، با شیوع یا شیوع ویروس کرونا ، چنان ترس در جامعه جهانی ، به ویژه در بین داغدیدگان وجود دارد که افراد دیگر مجبور به خزیدن در خانه می شوند و همانطور که می گویند ، سوراخ های موش را با قیمت ارزان و نه گران خریداری می کنند. . ترس ، به معنای گسترده ، می تواند با ترس از دست دادن شغل ، ازدواج ، بچه دار شدن و … تکمیل شود.

البته ، در این مورد ، آنها باید بپذیرند که کنترل خود را از دست داده و بنیان گذاران را درگیر کرده اند ، گویا مثل “آتش خیس و خشک” را اجرا می کنند.

فرار یکی دیگر از ویژگی های موش است و امروز می بینیم که همه از یکدیگر فرار می کنند. روابط خانوادگی غالباً امکان انزوا ، انزوا و فرار از یکدیگر را فراهم می آورد.

عفونت و آلودگی از دیگر ویژگی های موش است. ما هنوز بیماری های گذشته را که باعث کشته شدن افراد می شد ، ARVI ، ابولا ، ایدز و بیماری های مشابه و بسیاری از مناطق از دست رفته را به خاطر می آوریم. اما این کرونا از مخالفان خود استفاده کرد. در حال حاضر هیچ واکسنی برای آن وجود ندارد و در صورت وجود ، آنقدر مسری هستند که دیگر تمایلی به استفاده از آن وجود ندارد. تنها توصیه موثر فاصله اجتماعی ، تنهایی و انزوا است. و در نهایت،

بکش و نابود کن معمولاً سرنوشت موش کشتن و از بین بردن آن است. اکنون می بینیم که سرنوشت اکثر افرادی که به بیمارستان می روند مرگ است و یکی از وسایل جلوگیری از نزدیک شدن به مراسم خاکسپاری است.

سوال مهم این است که آیا ما موارد بالا را درک کردیم و از جهاتی موش شدیم؟ آیا مردی که قبلاً خودبزرگ بینی می پنداشت و فکر می کرد تخت و فرش در دستان اوست ، به خاطر انجام کاری به او توهین و تحقیر نکرد و آیا مانند موش مورد حمله قرار نگرفت؟ آیا او از التماس برای کمک دست کشیده است؟

همچنین درست است که اخباری مبنی بر اینکه مافیای مواد مخدر در پشت پرده منتظر است افراد پشت تاج را آلوده کند ، آنها را کنترل کند و سپس واکسن بفروشد ، درست است ، پس مردم به ویژه از نظر اخلاقی بسیار رو به زوال هستند. با وجود یافته های علمی ، نسبت به سایر شکارچیان تهاجمی و بیرحمانه تر شده است.

در این حالت ، دیگر هیچ انسانی با خواندن وجود ندارد. اومانیسم تبدیل به حیوان گرایی (حیوان گرایی) شده است ، شاید حتی از آن بدتر. حیوانی که ما ایجاد می کنیم گونه های خود را از کجا ایجاد می کند؟ آیا این مصداق آیه ای در قرآن نیست که می فرماید: “کسانی که پاداش شیطنت می گیرند” از حیوانات فروتر نیستند؟

* استاد دانشگاه تهران

دکمه بازگشت به بالا