عمومی

چرا ۶۰ درصد از خانواده‌ها به فرزندآوری تمایلی ندارند؟

یک استاد پیشکسوت روانشناسی در مقاله جدید خود در گروه نخبگان پرتال پارسی نگاهی انتقادی و تحلیلی به موضوع «نارسایی فرهنگی در برنامه های وکالت عمومی و حقوق جوانان» دارد و نتیجه می گیرد: نتایج. برنامه های فعالان مجری قانون جوانان ملت تاکنون چیزی جز فرهنگ سازی و ناآشنایی با روش های علمی اقناع نبوده است.

چرا 60 درصد خانواده ها نمی خواهند بچه دار شوند؟

محمود گلزاری در این مقاله با اشاره به آمارهای نگران کننده، عوامل دلسرد کننده کودکان را برشمرد: بر اساس آخرین آمار سازمان ثبت احوال کشور، در نیمه اول سال ۱۳۹۸ به ازای هر سه ازدواج یک طلاق اتفاق افتاده است. این افزایش نگران کننده آمار طلاق که اغلب در دوران باروری اتفاق می افتد، جدا از پیامدهای جمعیتی، زنگ خطری برای حوزه فرهنگی و اجتماعی تلقی می شود.

وی خاطرنشان می کند: مخاطبان «قانون حمایت از خانواده و جوانان» در خوشبینانه ترین حالت یعنی در سال 1400 حدود 24 میلیون متأهل در سنین باروری و گروه هدف اصلی یعنی 60 درصد آنها هستند. (14,400,000 نفر) ) یا فرزندان آنها خیر یا دارای فرزند زیاد هستند دو فرزند هستند. چرا بسیاری از مردم تمایلی به بچه دار شدن ندارند؟

دکتر گلزاری در این مقاله سوالات مهم زیر را مطرح کرد:

این صحنه را ایجاد کنیدرانظرات منفی و تند علیه بچه دار شدن غیر ایرانی هاراآیا این منحصر به تندروهای غربی است؟ چه کرده ایم و چه می کنیم؟

برنامه ریزان و فعالان اجرای قانون جوانان مردمی تاکنون برای فرهنگ سازی و تشویق به فرزندآوری چه فعالیت هایی انجام داده اند و در آینده چه اقداماتی را در نظر گرفته اند؟

آیا از روانشناسان و کارشناسان با دانش و تجربه گسترده در مسائل اجتماعی استفاده می کنند؟

آیا معتقدند که تغییر نگرش نسبت به فرزندآوری باید از طریق روش های علمی به ویژه از طریق یک روش متقاعدسازی محوری و اساسی که بر قدرت ذهن و پاسخ منطقی و صحیح به شبهات و شبهات در زمینه فرزندآوری متمرکز باشد، انجام شود؟ ?

آیا برنامه های مندرج در مواد 19، 20، 28، 29 و 32 علمی، کاربردی، واقع بینانه و با در نظر گرفتن مخاطبان و دغدغه های آنان طراحی و ارائه شده است؟

* متن کامل این مطلب را در گروه نخبگان پرتال پارسی با موضوع برنامه های ناکارآمد حمایت از خانواده و جوانان بخوانید.

بیشتر بخوانید:

نقش قانون حمایت از خانواده و جوانان در دانشگاه; آیا دانشگاه جای مجردها نیست؟

حد قانون ملی جوانان و حمایت خانواده کجاست؟ / از دانشگاه تا ازدواج بین المللی

بحران جمعیت نداریم/ احمدی نژاد به خانواده ها پول نداد تا بچه دار شوند/ ازدواج ها در کشور زیاد شده است

چرا 60 درصد خانواده ها نمی خواهند بچه دار شوند؟

/6262

دکمه بازگشت به بالا