عمومی

چرا محیط زیست مهم است؟

مسائل زیست محیطی به سیاست اساسی بستگی دارد ، زیرا قانونگذاری ، اجرای قانون ، نظارت و آموزش تا حد ممکن کار دولت و مقامات عمومی است. همچنین ، اجرای پروژه های توسعه محیط زیست یا صدور مجوز برای این پروژه ها توسط نهادهای سیاسی انجام می شود. با این حال ، مردان در سیاست کمتر به محیط زیست علاقه مند هستند یا فقط در نمایش هایی مانند قبل از انتخابات یا جلسات با محیط بانان و کارشناسان خود را به عنوان دوستدار طبیعت نشان می دهند.

دلیل بی توجهی سیاستمداران به محیط زیست این است که حفاظت از محیط زیست یک پروژه بلند مدت به نفع همه است. در برابر سیاست ، که یک عرصه خصوصی یا حزبی برای درآمد کوتاه مدت و دستیابی به قدرت است. وقتی ثبات سیاسی کمی در کشور وجود داشته باشد ، سیاستمداران توجه کمی به محیط زیست دارند. دلیل آن واضح است؛ دسترسی به زمین و ثروت مادی ناپایدار به اجرای پروژه های عمرانی با بازده بالا ، استفاده بی رویه از زمین و مصرف منابع سرمایه بستگی دارد. در چنین کشورهایی ، نه تنها منابع طبیعی مانند جنگل ها و مراتع ، آبهای سطحی و زیرزمینی ، منابع معدنی به یغما می روند ، بلکه دولت ها گاهی از منابع انباشته به عنوان سرمایه مالی مانند صندوق های بیمه اجتماعی و ذخایر ارزی استفاده می کنند. سو mis مدیریت صندوق های بازنشستگی ، دارایی های دولتی ، ذخایر طلا و سایر ذخایر بانک مرکزی و هزینه های مربوط به رفع خلأهای ناشی از بی نظمی های مالی.

پروژه حفاظت از محیط زیست مخالف رشد اقتصادی کشور نیست ، بلکه در درجه اول مخالف رشد بی رویه کسانی است که از طریق تصرف و اتلاف منابع طبیعی و قربانی منافع عمومی منافع شخصی یا حزبی و جناحی خود را دنبال می کنند. اهمیت محیط در این واقعیت نهفته است که منافع نسل های آینده بر منافع گذرای قدرتمندان و مافوق مقدم است. طرفداران استدلال می کنند که جوامع انسانی پایدار ، شکوفایی اقتصادی دراز مدت ، افزایش رفاه و سایر حقوق حیات به حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر بر روی زمین بستگی دارد.

سیاستمداران که به نفع ملت خود (و جهان) فکر می کنند ، به عنوان “محیط متوقف نمی شود” ، “محیط موجود نیست” ، “تجمل” و “حاشیه ای” به این محیط اشاره نمی کنند. برخلاف سیاستمداران مانند دونالد ترامپ ، سیاستمداران باهوش مسایل زیست محیطی را مسخره نمی کنند یا نادیده می گیرند ، بلکه حفاظت از محیط زیست را نه تنها در برنامه ها و بیانیه های انتخاباتی ، بلکه در کارهای عملی خود نیز لحاظ می کنند.

* بازیگر محیط زیست

4747

دکمه بازگشت به بالا