ورزش و نشاط

چرا رحمتی باید پرسپولیس را شکست می‌داد؟

به گزارش پرتال پارسی؛ پرسپولیس موفق شد با پیروزی تیم سید مهدی رحمتی را به مشهد مقدس بفرستد اما نیمه اول این بازی هواداران پرسپولیس را به پیروزی امیدوار نکرد.

رحمتی ، سرمربی جوان شهر خودرو که در نیمه اول چهارمین تجربه مربیگری خود را بدست آورد ، یک بازی منطقی از خود به نمایش گذاشت و پرسپولیس را با استفاده از 4 هافبک میانه زمین با هوشمندی مدیریت کرد ، اما عدم حضور امین گاسمی نژاد مهاجم اصلی شهر خودرو ، تیم را ترک کرد. او تهاجمی حرکت نکرد. البته افت اکبر صادقی و عملکرد غیرمنتظره او و همچنین استرس بازیکنان جوان شهر خودرو ، تیم را مجبور کرد در نیمه دوم عملکرد خوبی نداشته باشد ، چرا که به مرور زمان به نظر می رسید انرژی تیم رحمتی تمام می شود. رحمتی و تیمش خوش شانس نبودند ، گل آنها در نیمه اول تا سوت آخر مشخص شد. شاید اگر شهر خودرو با تساوی به رختکن می رفت ، شاید رحمتی به فکر بسته نگه داشتن دروازه تیمش در نیمه دوم بود اما به نظر می رسید شوک باخت به پرسپولیس باعث شده او در محاسبه اشتباه کند.

با این حال ، برای افزایش قدرت تهاجمی تیم ، دست رحمتی روی نیمکت آزاد بود ، اما تیمش در 20 دقیقه اول نیمه دوم به تساوی رسید و نیمه و نیمه گل را به تساوی کشاند. تیم مهاجم رحمتی فرصت های زیادی در حملات علیه پرسپولیس فراهم کرد که باعث تضعیف بیشتر دروازه بانهای شهر خودرو برای گلزنی شد و اگر بشار رسن و آرمان رمضانی بی تفاوت نبودند بازی به طور شگفت انگیزی به پایان می رسید.

وضعیت شاگردان رحمتی بعد از گل دوم پرسپولیس تغییر کرد. گویی آب سردی روی بدن این تیم ریخته شده بود و بازیکنان شهر خودرو پس از گل احمد نوراللهی در بلاتکلیفی مانده و قصد ادامه بازی را نداشتند.

سید مهدی رحمتی در آخرین دقایق تصمیمات خودکشی برای بازگشت بازی گرفت و همزمان 3 تعویض انجام داد ، او در زمان حمله کاملاً به تیمش حمله کرد و همین عامل باعث شد تیمش در دقایق 84 و 89 دو بار دیگر دروازه ها را باز کند. تلخ ورزشگاه آزادی را ترک می کند.

دیدار + تیم های + پرسپولیس + - + شهر + خودرو

البته اهالی فوتبال و مجموعه شهرخودرو هرگز انتظار بردن مهربانی از جوانان و تیم بی تجربه او برای پیروزی در بازی با پرسپولیس را نداشتند ، اما این شکست می تواند یک تجربه ارزشمند برای رحمتی باشد که اولین تجربه مربیگری خود را پشت سر می گذارد ، زیرا تیمش علی رغم شکست مقابل پرسپولیس افتخارآفرین است. رحمتی مانند بسیاری دیگر از مربیان می توانست از سیستم دفاعی و دفاعی کامل اتوبوس مقابل پرسپولیس استفاده کند ، اما وی با جسارت تیم خود را به زمین حمله اعزام کرد و حتی پس از زدن گل دوم نیز تعویض های تهاجمی انجام داد.

نکته مهم برای رحمتی جوان و تیم جوانش این است که انتظارات از شهر خودرو و هواداران این تیم منطقی و براساس آنچه در دسترس است باشد. وقتی مدیران باشگاه تصمیم به انتخاب مربی جوان و کم تجربه می گیرند ، او باید در انتخاب خود قاطع باشد. در همان زمان ، دست او در شهر خودرو خالی است و باشگاه مشهدی نتوانسته بازیکنان موثری مانند محمدرضا حالاتبری ، محمد حسین مرادمند ، میلاد سرلک و دیگران را پیدا کند.

در واقع ، رحمتی این روزها با اشتباهات و اشتباهات دست و پنجه نرم می کند. با این حال ، طبق گفته مدیران باشگاه ، وی با یک پروژه 3 ساله به مشهد رفت و شهرخودرو حتی در لیگ بیستم نیز به سهمیه نیاز ندارد. رحمتی تیم جوان و خوبی دارد و می تواند از شکست مقابل پرسپولیس درس بگیرد ، بنابراین این تجربه تلخ به او و تیمش در بازی های آینده کمک می کند. 3

دکمه بازگشت به بالا