عمومی

چرا دعایی محبوب است؟ – پرتال پارسی

عروسی سید اهل صاحب، حجت الاسلام والمسلمین حاجی سید محمود، بهانه و دلیل خوبی برای کنکاش و نشان دادن زوایای والای شخصیتی اوست تا علاوه بر تجلیل از این عالم نامدار، وجود داشته باشد. رویکرد مدل:

1. حاج دعایی از دوستان دیرینه امام راحل بود. او در کوم و نجف رزمنده و انقلابی بود که یاری امام را در کنار بسیاری دیگر از بزرگان انقلاب افتخار خود می دانست.
2. شخصیت متواضع و پنهانی او مانع از ثبت رکوردی غنی شد. اکثر ما از ذلت رنج استکبار مصونیم و تقریباً مطمئنیم که با برنامه امروز موافق نیست، چه رسد به اینکه آن را طبق معمول سازماندهی کند. حتی وقتی می دانیم کار تمام شده است! این باعث می شود که ابرام بر قلبش آنلاین بزند.
3. عمر طولانی او در مطبوعات او را به یکی از نمادها و ستون های مطبوعات تبدیل کرد.
٤. او از معدود افرادی است که مانند معلمانش با بند غیر کلامی دعوت به دین و انقلاب کردند. جامعه ما به یک روش یا شرایط نادر و حتی نادر نیاز دارد. او دارای صفات ادب، متانت، عدالت، تدبیر، متانت، فروتنی، جوانمردی، مهربانی، شوخ طبعی، مهربانی، خویشتن داری، بردباری، غیبت، خطا و بسیاری صفات خوب دیگر است.
5. وقتی دیگران با سطح تحصیلات و سطح پایین به توجیه حیثیت یا حرفه می پردازند، تقریباً در همه کنفرانس های مطبوعاتی شرکت می کند و از قضا در ردیف مرجعیت نمی نشیند: اشیا را برعکس معرفی می کند.
٦. او در این زمینه نقش مهمی در تشییع جنازه همکارانش در مطبوعات دارد. من فکر می کنم این یک ضرب المثل هندی است: “شما می توانید کسی را که با هم خندیدند فراموش کنید، اما کسی را که با هم گریه کردید را هرگز فراموش نخواهید کرد.”
٧. قضاوت امام بزرگوار و رهبری بزرگوار را وسیله تلاش برای تعالی و الوهیت قرار نداد. برعکس، حرمت نمایندگی رهبری را رعایت می کند و برای توضیح ندادن آن موضع کمتر سیاسی و حتی جنجالی می گیرد.
٨. خدمت و مسئولیت در برابر آن، بر خلاف برخی از افراد شما، نتوانست جلوی طمع را بگیرد. رسمی است؛ در میان جمعیت؛ با لبخند به آنها سلام می کند و مطیع روحانیت است.
9. هر رسانه رنگ و بوی خیره کننده خود را از اپراتورها دارد. اگر اطلاعات عصبانی، خشمگین، اشتباه، پنهان، برهنه، بحث برانگیز، نادرست نباشد، از شخصیت مدیر ناشی می شود. طبیعت لطیف دعایی است که گروهی آرام و آرام در اطراف فراهم می کند و از آن روزنامه ای بیرون آمد که مخاطب را آزار نمی دهد.
10. مشی سیاسی او بر کسی پوشیده نیست، اما آن را بهانه جهل نمی کند و مقوله های حیدری نعمتی را نمی پذیرد. اعتقادات سیاسی را در حد نابودی برادران مذهبی و انقلابی تنزل نمی دهد. تندروها معمولاً این گونه افراد را خلقی وحشی، آرامش کامل، بی بو، با فضیلت می نامند که گاهی ستودنی به نظر می رسد، اما کدام راه عدالت به دین و آموزه فضیلت نزدیکتر است که وحدت ملت را تقویت می کند؟

باید سالها در خون جگر فرو برد
تا زمانی که قلب به طور طبیعی نفس بکشد

دکمه بازگشت به بالا