عمومی

پیش از عید، تهران را تعطیل کنید

افزایش تعداد پرونده ها بار دیگر موضوع تعطیلی تهران و اعمال محدودیت های شدید را مطرح کرده است.

به گزارش پرتال پارسی ، این روزنامه هموطن وی نوشت: “تاج گذاری تاج چهارم به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها رسیده است.” علی رغم این واقعیت که تهدید به اوج چهارم ویروس کرونا در کشور چندین بار هشدار داده شده است ، کارشناسان می گویند که نه تنها یک قله جدید آغاز شده است ، بلکه تأثیر آن در بخش مراقبت های ویژه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها مشاهده شده است. .

حسین کرمانپور ، مدیر روابط عمومی سیستم پزشکی ، از آغاز روند پر کردن بخش احیا بیمارستان ها خبر داد. وی در توییت های خود نوشت که تعداد بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب در بیمارستان ها در حال افزایش است و تعداد بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب در حال افزایش است. دلیل اصلی عدم رعایت قوانین بهداشتی است. نگرانی در مورد تکرار وضعیت پاییز وجود دارد. گزارش ها از بیمارستان ها روند رو به افزایش مراجعه به سرپایی و بستری شدن در بیمارستان را نشان می دهد. افزایش عوارض ، به نوبه خود ، تأثیر مستقیمی بر مرگ و میر دارد.

نادر توکلی ، معاون ستاد تاج تهران نیز درباره وضعیتی که در روزهای آینده در انتظار ما است هشدار داد. وی در یک خطاب تلویزیونی گفت: تعداد بیماران بیماری کرونا که در بیمارستان های استان تهران بستری شده اند از 1600 به 2 هزار نفر رسیده است و تعداد بیماران در دو هفته گذشته باعث نگرانی شده است. به گفته وی ، تعداد بستری شدن در بیمارستان دو برابر شده است. همچنین 15 تا 17 درصد بیماری عروق بیماری کرونا قلب در استان تهران کودکان زیر 25 سال هستند. به گفته توکلی ، تعداد بستری های روزانه در تهران به حدود 250 تا 300 نفر رسیده است: “در روزهای آخر سال ، تعداد افراد در بازارهای رسمی و غیررسمی افزایش یافته است که باعث افزایش تعداد بیماران می شود.”

قبل از اینکه بگویید تهران را ببندید

افزایش تعداد پرونده ها بار دیگر موضوع تعطیلی تهران و اعمال محدودیت های شدید را مطرح کرده است. شروین شکوهی ، رئیس بخش بیماری های عفونی بیمارستان لوگمان ، این موضوع را مطرح کرد و به همشهری گفت که مراحل و گردهمایی ها آغاز شده است ، بسیاری از افراد در حال جابجایی در سطح شهر هستند و ما انتظار داریم که در نتیجه آمار افزایش یابد. گفتن اعداد و ارقام دقیق ممکن نیست ، اما تعداد بستری ها مانند ICU به شدت افزایش یافته و دو تا سه برابر یک ماه قبل دیده شده است. می توان گفت تعداد بیماران تا 10 برابر افزایش یافته است.

به گفته شکوهی ، قله تاج چهارم آغاز شده است و ممکن است بسیار سنگین تر از قله های قبلی باشد. قبل از ناوریز باید محدودیت های ویژه ای اعمال شود: «همدلی مردم کاهش یافته است. در ماه های اخیر ، فاصله اجتماعی به خودی خود منجر به کاهش شیوع ویروس شده است. اگر این پروتکل ها را رد کنیم ، اوج بیماری را دوباره می بینیم و اکنون خواهیم دید که عصرها ، مهمانی ها و حتی عروسی ها آغاز شده و سالن ها و سینماها کار خود را آغاز کرده اند. همه اینها به مردم آسیب می رساند ، زندگی مردم برای ما ارزشمند است ، اما ما در مورد رعایت پروتکل ها بسیار صحبت کرده ایم ، اما اکنون همه چیز باز است ، هیچ کس بر آن نظارت نمی کند. “همه اینها تهران را از مناطق دیگر بهتر می کند.”

شکوهی می گوید باید اطلاعات قوی در مورد پیک بیماری کرونا چهارم به آنها داده شود و تصمیم گیرندگان باید اکنون که اوضاع هنوز تشدید نشده است اقدامات جدی انجام دهند و از بحران شدن وضعیت جلوگیری کنند. اگر هم اکنون تهران دو هفته تعطیل باشد ، وضعیت بهتری برای ناوریز خواهیم داشت: “نیوزیلند چندین مورد را شناسایی کرده است ، کشور را به مدت سه روز در کشور ما تعطیل کرده است ، اما آنها انتظار دارند بیشترین خسارت را وارد کنند و سپس اقدام کنند. “اکنون باید محدودیت ها برداشته شود ، نه وقتی اوج می گیرد.”

نه تنها بیمارستان لوگمن ، بلکه مدیر بیمارستان امام خمینی ، خسرو صادگونیت ، به همشهری گفت که تعداد بیماران بیماری کرونا که در بیمارستان بستری شده اند افزایش یافته است ، اما شدت آن تغییر نکرده است. به گفته وی ، تعداد بیماران با مراقبت های اولیه به طور قابل توجهی تغییر نکرده و روند کار همان است. صادیت تأکید کرد که وضعیت بیمارستان امام خمینی (ره) را نمی توان به کل کشور تعمیم داد و پیش بینی آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد غیرممکن است. این نیاز به توضیحات ویژه دارد.

دغدغه های استانی

این وضعیت مختص تهران نیست. استانهایی که در ابتدای ویروس در وضعیت دشواری قرار داشتند اکنون دوباره در حال زوال هستند ، به عنوان مثال استان خوزستان زودتر از سایر مناطق وضعیت قرمز را اعلام کرد. به گفته نماینده وزارت بهداشت ، اکنون 10 شهر استان قرمز رنگ هستند. دو روز پیش مدیر بیمارستان گلستان اهواز اعلام کرد ظرفیت داخلی بیمارستان به اتمام رسیده و بیمارستان رازی این شهر نیز در وضعیت مشابهی قرار دارد.

به گفته میثم معزی ، 30 تخت از 140 تخت بیمارستان برای بیماران بیماری کرونا است. با نگرانی ، وی به ایرنا گفت که بروز بیماری بیماری کرونا قلب به شدت در این استان در حال افزایش است. همه اینها به همین دلیل است که مردم هنوز ترافیک درون شهری ، اجتماعات خانوادگی و اجتماعات را برگزار می کنند.

با این حال ، داستان محدود به خوزستان نیست. روز گذشته نیز استاندار زنجان از افزایش 18 درصدی بستری در بیمارستانها و 21 درصدی مراجعه های سرپایی در این استان خبر داد. به گفته فتح الله حقیقی ، مطابق پروتکل های بهداشتی در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است ، زیرا ویروس کرونا به استان های همجوار گسترش یافته و میزان مرگ و میر و خانواده به شدت افزایش یافته است. آمارها نشان می دهد از زمان شروع ویروس تاکنون 1115 نفر در این استان جان خود را از دست داده اند. به گزارش ایرنا ، هم اکنون 133 بیمار کرون در این استان بستری هستند.

نمودارهای شروع بیماری تا 17 فوریه نیز افزایش تعداد بستری شدن در بیمارستان های بیماری کرونا قلب در جنوب کشور را نشان می دهد. کیانوش جهانپور ، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، به فارس گفت: روند بستری شدن در بیمارستان های خوزستان در حال افزایش است. در استان های ایلام ، کهگیلویه و بویراحمد ، بوشهر ، اصفهان ، فارس و سمنان افزایش اندکی در تعداد بستری ها مشاهده شده است ، اما در سایر استان ها روند بستری در بیمارستان پایدار است. “طبق گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، در هفته های اخیر شیوع تاجگذاری در استان خوزستان به حدی زیاد بوده که تعداد بیماران بیماری کرونا در استان 75٪ و بستری در بیمارستان 65٪ افزایش یافته است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا