عمومی

پیشرفت کشور در آینه رویان

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،
دکتر عبدالحسین شاهوردی در برنامه اصلی امشب با بیان اینکه نباید کار تاج گذاری بسته شود ، اظهار داشت: کنگره امسال در عمل برگزار شد و توسط جامعه جهانی و دانشمندان به رسمیت شناخته شد ، زیرا مارک پژوهشکده رویان اعتماد بین المللی را جلب کرده است. امسال 24 سخنران برجسته جهان داریم.

شاهوردی درباره حضور دانشمندان داخلی و خارجی در کنگره مجازی گفت: برگزاری مجازی کنگره نشان داد که اگر ما در ارتباطات مجازی سرمایه گذاری کنیم ، ارتباط ما با دنیای علم سریعتر خواهد بود.

شاهوردی با بیان اینکه در بحث ناباروری در کشور بهترین خدمات ارائه می شود ، خاطرنشان کرد: کشور و پژوهشگاه رویان اقدامات خوبی در زمینه تولید مثل و درمان ناباروری در بخش علمی ، آموزش و درمان تخصصی انجام داده اند ، به طوری که سایر بیماران برای معالجه به خارج از کشور مراجعه نمی کنند. انجام داد

وی گفت: 10-15 درصد زوجین در کشور نابارور هستند و اکنون 70-80 درصد آنها پس از درمان بچه دار می شوند و میزان موفقیت در مراکز درمانی ما حدود 35-40 درصد است که در همه دنیا یکسان است. این یک شاخص است. ”

شاهوردی گفت: بر اساس شاخص هایی مانند انتشار مقالات علمی و چاپ كتاب و خدمات ویژه ، ما یكی از كشورهای برجسته منطقه هستیم. “در دهه 1960 ، بیماران ما برای معالجه به خارج از کشور اعزام شدند. آنها برای معالجه به ایران می آیند.

دکتر مسعود وصوف ، رئیس مرکز سلول درمانی در پژوهشگاه رویان ، گفت که کنگره مجازی اجازه می دهد تا تحقیقات و همکاری های علمی ادامه یابد. ما با دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع کردیم ، در مورد بافت های جایگزین در زمینه پوست بحث کردیم و 2 محصول وجود دارد که سال آینده عرضه می شود.

مدیر مرکز سلول درمانی در پژوهشگاه رویان: “یکی از موضوعات بحث در مورد آرتروز به ویژه آرتروز زانو است ، ما در اینجا خیلی خوب شروع به کار کردیم و یکی از این بیماری ها در زمینه پوست بیماری است که ما آن را نقص می نامیم. راهی برای درمان آن پیدا کنید.

دکمه بازگشت به بالا