جامعه و خانواده

پرداخت وام ۶۰۰ میلیونی ۲۰ ساله ساخت مسکن در تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان می توانند در طرح نهضت ملی مسکن وام ساخت با سررسید 20 ساله تا سقف 600 میلیون تومان برای هر واحد دریافت کنند.

خلیل محبته در گفت وگو با پرتال پارسی، اظهار کرد: هرکسی که بخواهد در تهران بسازد می تواند تا سقف 600 میلیون تومان با سررسید 20 ساله در طرح نهضت ملی مسکن استفاده کند و از مزایای آن بهره مند شود. خارج از برنامه

وی افزود: با توجه به کمبود پروژه های دولتی در قالب نهضت ملی مسکن در تهران، دولت تصمیم گرفته است که هزینه بخش خصوصی در منطقه را به بخش خصوصی پرداخت کند. سقف وام ساخت و ساز در تهران 600 میلیون تومان است و برای پروژه های صنعتی با استفاده از فناوری های نوین اختصاص می یابد. تسهیلات 450 میلیون تومانی به سایر سازندگان پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: نرخ سود این وام 18 درصد تعیین شده است. وی افزود: برخی از مزیت های ویژه این طرح سررسید طولانی 20 ساله و مزایای پروانه ساخت، خدمات مهندسی، بیمه و مالیات است و در واقع بخشنامه های مصوب شورای عالی مسکن برای این گروه از سازندگان نیز اعمال می شود.

محبته خاطرنشان کرد: پس از تکمیل واحدهای خصوصی، سازندگان حق دارند واحدها را با رنگ سبز رنگ C به افراد مورد علاقه خود تحویل دهند. در غیر این صورت به افراد واجد شرایط معرفی می کنیم. بنابراین می توان در تهران در قالب یک حرکت ملی در قالب مالکیت خصوصی مسکن عرضه کرد.

وی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات کمکی ودیعه مسکن گفت: به متقاضیان اجاره در تهران 100 میلیون، در مراکز استان ها 70 میلیون و در شهرستان ها 40 میلیون پرداخت می شود. ثبت نام از 21 خرداد 1401 آغاز شد و مشمولان اجاره با کد کنترلی می توانند با مراجعه به سایت saman.mrud.ir در سامانه طرح های پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا