جامعه و خانواده

وزیر بهداشت: تمام سه دهک اول بیمه‌ شده‌اند/بیمه‌نشده‌ها برای ثبت‌نام اقدام کنند

وزیر بهداشت با تاکید بر اجرای طرح «درواریر» و اقدامات در حال انجام برای بیمه همگانی سلامت، با تاکید بر اینکه سه ده اول جامعه باید از بیمه بودن خود مطمئن باشند، در عین حال از غیر بیمه شدگان خواست: خوب. ثبت نام برای بیمه سلامت

به گزارش پرتال پارسی، بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه (3 تیرماه) با حضور در برنامه تلویزیونی «صف اول» با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور، گفت: بیمه آرزوی همه است. طی سالیان سال کشور در سال جاری و با این امر زیرساخت های بیمه ای که امکان اجرای طرح داروار را فراهم می کند، محقق شده است. بنابراین، یارانه های بهداشتی و بیمه کسر می شود. تا پرداخت از جیب بیماران ما افزایش پیدا نکند.

چند شهروند تحت پوشش بیمه همگانی هستند؟ وی گفت: سه دوجین اول جامعه باید مطمئن باشند که بیمه شده اند. البته ممکن است برخی از هموطنان از بیمه اطلاعی نداشته باشند. به طور کلی حدود 46 میلیون نفر از مردم کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و به همین میزان نیز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است. سایر بیمه ها تنها بخش کوچکی از جمعیت را پوشش می دهند.

فرد بدون بیمه باید برای بیمه اقدام کند

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد بیمه همگانی در کشور اجرا شده است. البته برخی از افراد در سه دهک بالا نیستند که بتوانند در پیشخوان ثبت نام کنند. این افراد به نظر یک و نیم میلیون نفر بیشتر نیستند. تقاضا داریم این افراد بیمه شوند. ما همچنین متعهد هستیم که در شش ماه آینده بدون آزمایشات گسترده برای افراد فاقد بیمه پوشش دهیم تا بتوانیم به مراقبت از این عزیزان ادامه دهیم.

هیچ تفاوتی در ارائه خدمات بین بیمه شدگان آزاد و سایر بیمه شدگان وجود ندارد

عین اللهی همچنین تاکید کرد: ارائه خدمات رایگان به بیمه شدگان با سایر بیمه شدگان تفاوتی ندارد و این افراد می توانند با مراجعه به مراکز درمانی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. طرح کار می کند، ما هنوز در ابتدای این راه هستیم و باید به پایان آن برسیم.

وزیر بهداشت به فعالیت حدود 1000 بیمارستان و 500 هزار کارمند و تجهیزات پیشرفته ثابت در کشور اشاره کرد و گفت: زیرساخت های ارائه خدمات با چنین آماری وجود دارد و موضوع اصلی بهره وری است.

امکانات داروار مخصوص خارجی هاست

همچنین آمده است: در طرح ضروار و امکاناتی که ممکن است اضافه شود، در صورت مراجعه اتباع خارجی به مراکز درمانی در مواقع ضروری، بلافاصله بیمه شده و خدمات لازم به آنها ارائه شود. به دلیل این بیماری جان این افراد در خطر است.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا