جامعه و خانواده

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار زودهنگام هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید عصر فردا (5 آبان) به کشور خبر داد و گفت پس از ورود این سامانه بارشی در بسیاری از مناطق باران یا برف می بارد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با پرتال پارسی طی روزهای آینده بارش شدید باران و وزش باد در استان های مازندران ، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود و در کرمان ، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود. باد شدیدتر می شود.

وی گفت: تا فردا (5 آبان) در بیشتر مناطق کشور و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ، به ویژه در تهران ، کرج ، اراک و اصفهان ، هوا ثابت خواهد بود ، غبار محلی غالب است. در غرب و در غرب ابر و باران پراکنده وجود دارد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدارهای اولیه هواشناسی ، تا روز پنجشنبه (5 آبان) بارش در سراسر کمربند غربی و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین ، البرز و تهران ادامه خواهد داشت که در آنجا باران شدت می یابد.

ضیائیان خاطرنشان کرد: هجوم جریانات شمالی از دریای خزر به غرب موجب بارش باران در گیلان و غرب مازندران خواهد شد و در بیشتر این مناطق و همچنین در خوزستان ، شمال بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس باران شدید می بارد. وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در این مدت بارش در ارتفاع زاگرس ، البرز مرکزی و شمال غربی کشور به صورت برف خواهد بود ، گفت: در روز جمعه (28 نوامبر) به جز کمربند شرقی ، سیستم بارشی در مناطق دیگر فعال خواهد بود. شدت آن در قسمت غربی دریای خزر و در خوزستان ، استانهای فارس ، جزایر خلیج فارس ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ، جنوب اصفهان و شرق لرستان است.

پیش بینی ها و هشدارهای سازمان هواشناسی گفته است که در روزهای شنبه (نهم آبان) در غرب ، جنوب غرب و مرکز کشور بارش باران و رعد و برق وجود دارد: بارش پراکنده برای البرز ، قزوین ، تهران ، استان های اردبیل ، اصفهان و شمال فارس.

سرانجام زیان در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (5 آبان) نیمه ابری ، صبح زود غبارآلود ، بعدازظهر ابری ، گاهی اوقات کمترین دما 3 و حداکثر دما 10 درجه و هوای ابری پنجشنبه (5 آبان) خواهد بود. هوا در بعد از ظهر و اواخر بعد از ظهر بارانی خواهد بود ، حداقل دما 5 و حداکثر دما 9 درجه خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا