ورزش و نشاط

ورزش دانشگاهی در کشور ما مغفول مانده است

پرتال پارسی/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان امور دانشجویان: در کشور ما ورزش دانشگاهی مغفول مانده است و محصولات آن باید به نفع تیم ملی باشد اما هنوز در این زمینه موفق نیستیم. بنابراین باید مسئولیت اجتماعی خود را بشناسیم و بر اساس آن عمل کنیم.

هاشم داداش پور در مجمع عمومی عادی سالیانه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی که چهارشنبه نهم تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار شد، گفت: منابع مالی که از سوی بدنه دانشجویی در اختیار فدراسیون قرار می گیرد همواره سرازیر بوده و باید توجه کنیم. ما به چه منابعی نیاز داریم و با این منابع تاکنون چه کرده ایم، زیرا منابع قابل توجهی در اختیار داریم و بخشی از این منابع را برای رفع رکود و رکود آموزش عالی در کشور برای المپیاد دانشجویی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: باید توجه بیشتری به رعایت الزامات سازمان برنامه و بودجه و همچنین اصلاح ساختار فدراسیون ورزش دانشگاهی داشته باشیم.

وی افزود: آیین نامه شورای ورزش منطقه ای موسسات آموزش عالی کشور باید بدون اصلاح قبلی تدوین شود و در این راستا کارگروهی تشکیل شود تا در صورت نیاز تغییراتی ایجاد شود.

داداشپور خاطرنشان کرد: دستورالعمل شهریه دانشگاه های مجاز به هیچ وجه تغییر نکرده است اما اخیرا برای رفع نواقص تغییراتی ایجاد کرده ایم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه سیستم در حال حرکت در زمینه برگزاری المپیادهای استانی است، یکسری نواقص وجود دارد که باید برطرف شود.

وی همچنین گفت: باید به ایده ها اهمیت بیشتری داده شود، ایده های واحدی که در قالب انتقاد یا پیشنهاد بیان می شود جذاب باشد، هدف وزارت علوم رفع نواقص است.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: ورزش دانشگاهی نباید تنها توسط چند ورزشکار انجام شود، باید به سایرین نیز توجه شود و در صورت امکان ورزش در سطح دانشگاه گسترش یابد و محل برگزاری رویدادها فراهم شود، زیرا دانشگاه از زیرساخت های کافی برخوردار است. امکانات، وجود دارد و ما در آن خوب هستیم، می توانیم بهره ببریم، اما سوال اینجاست که چقدر در این ورزش محبوب بوده ایم و چند دانش آموز در آن شرکت کرده اند و چند دانش آموز در مجامع بین المللی شرکت کرده اند.

وی بیان کرد: سه نهاد در سازمان دانشجویی مشغول به کار هستند که برای رسیدن به یک نتیجه نیاز به هم افزایی دارند و نیاز به هم افزایی و هماهنگی دارند، انجمن های ورزشی باید از یکدیگر حمایت کنند و مشارکت دانش آموزان در ورزش حداکثری شود. می توانیم در حوزه سلامت هم باشیم، در ذهن دانش آموزان نقش آفرینی کنیم، نگرش آنها را نسبت به آینده و جامعه تغییر دهیم و امیدشان را بالا ببریم.

داداشپور خاطرنشان کرد: در دنیا رباتیک و هوش مصنوعی نیز به ورزش تبدیل شده است، البته کشور انجمن ورزشی خود را ایجاد کرده است که می تواند نقش خوبی داشته باشد چرا که کشور ما از فرصت های ورزشی خوبی برخوردار است و باید از این رشته به خوبی استفاده شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز وی همچنین در این نشست گفت: برگزاری این المپیاد شور و نشاط و تلاش ویژه ای را در دانشگاه ایجاد کرد که تنها به این دوره محدود نمی شود چرا که بعد از عید نوروز همه پرسنل دانشگاه فعال شدند و از تیرماه سطح آن افزایش یافت. دانشگاه تبریز گل رز. .

حسین امامعلی پور وی ادامه داد: از اینکه این قسمت از برنامه را با موفقیت پشت سر گذاشتیم، که فردا افتتاحیه پسران را برگزار می کنیم، خوشحالیم که اتفاقات خوبی در این المپیاد افتاده است. ما داوران سطح بین المللی داریم که مسابقات را در سطح بالایی برگزار می کنند، از طرفی حضور قهرمانان کشوری و جهانی نیز بسیار مهم است و باعث افزایش سطح مسابقات شده است.

وی افزود: علاوه بر میزبانی المپیک، جشنواره استارت آپی ورزشی نیز داشتیم که اختتامیه آن مصادف با افتتاحیه المپیک خواهران بود و با شعار سال، ایده ها در صنعت پایه گذاری شد برگزار شد. . با توجه به اینکه تبریز شهر اولی هاست، باید اتفاقات خوبی در المپیک رخ دهد.

امام علیپور خاطرنشان کرد: پانزدهمین المپیاد سراسری ورزشی دانش آموزی یک المپیاد سبز بود و از کاغذ استفاده نشده بود و تمامی موارد در سایت و پیوست موجود بود. ما سعی کرده ایم همه چیز در سطح دانشگاه تبریز باشد.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم مشکلات پیش آمده در حوزه دختر را در رقابت بین پسران برطرف کنیم و المپیاد مفرح را با شعار رقابت، دوستی و سلامت برگزار کنیم.

یادآور می شویم: برای عزیزانی که همچنان المپیکی را برگزار می کنند آرزوی موفقیت داریم و بابت هر گونه کوتاهی و مشکل پوزش می طلبیم.

رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی وی همچنین در سخنانی پیرامون جلسات، گردهمایی ها و جلساتی از جمله تشکیل کمیسیون فنی سی و یکمین دوره بازی های دانشجویی تابستانی، جلسات هفتگی بررسی وضعیت تیم های دانشجویی، جلسات با کارشناسان حقوقی به منظور تشکیل ضوابط انضباطی صحبت کرد. . فدراسیون و جلسات کمیته هشت نفره فدراسیون از جمله برنامه ها، فدراسیون های ورزشی هستند.

هادی بشیریان وی ادامه داد: اعزام دو نماینده کشورمان به دوره حرکتی فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی، اعزام دانشجو به مقطع کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دانشگاه سوچی و اعزام سه نماینده کشورمان برای استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه پکن. از دیگر اقدامات فدراسیون است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد سامانه اتوماسیون ادارات استانی فدراسیون و حوزه آموزش عالی، ایجاد کمیته اطلاع رسانی اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیته فدراسیون، برگزاری 64 جشنواره ورزشی، سمینار، وبینار. و همایش های عصر کرونا، مسابقات دویدن و معرفی 83 ورزشکار قهرمان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های دولتی و خصوصی گام های بعدی ماست.

به گزارش پرتال پارسی، بشیریان درباره امور فرهنگی، نشریات و تبلیغات فدراسیون نیز گفت: هماهنگی با صدا و سیما برای انتشار اخبار پوشش برنامه ها، اجرای برنامه های مشترک هیئت های استانی در ارتباط با هفته ورزش، میزبانی از ورزش دانشگاه جهانی تاريخ، تهيه و انتشار خبر فدراسيون برگزاري جلسات آموزشي براي دانشجويان و مربيان پزشكان موسسات آموزش عالي كشور، تدوين و بررسي اولين المپياد ملي دانشجويان دانشگاه هاي كشور در سال 1401، بررسي آيين نامه هاي استاني. شوراهای ورزشی، برنامه راهبردی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، ورزش الکترونیک و ایجاد جامعه هوش مصنوعی، ایجاد مرکز هماهنگی رویدادهای ورزشی همگانی، جلسات حضوری و آنلاین کمیته فنی، کارگاه آموزشی مبارزه با دوپینگ، و غیره از دیگر فعالیت های فدراسیون است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا