عمومی

وجود ۲۰ هزار میلیارد صنایع راکد در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهروحی شامگاه سه شنبه در جمع مفسران قرآن کریم با بیان اینکه خداوند از طریق اسلام به مردم نعمت می دهد، اظهار داشت: خداوند متعال این نعمت بزرگ را به واسطه پیامبر و نزول کتاب آن حضرت عطا می کند. مردمی از طبقات و رنگها و نژادها و ملیتهای مختلف به ما هدیه داد تا حول محور اسلام جمع شویم و از خدا راز و نیاز بخواهیم، ​​هیچ کشوری اینطور متحد نمی شود، سعی کنید با ائمه اطهار هر ملتی ارتباط برقرار کنید. به اقشار مختلف جامعه سرایت کرد.

وی با بیان اینکه دعا، دعا، وحدت، نورانیت، طهارت روح نعمت بزرگی است، تاکید کرد: نویسنده و هر که در این راه تلاش کند سزاوار و سزاوار آن است زیرا چیزی جز محبت و عمل به اسلام و تشیع نمی تواند آنها را به هم نزدیک کند پس هر چه در این عرصه تلاش کنیم ارزشش را دارد.

نماینده معظم له در لوستان با اشاره به آیات سوره لقمان گفت: امام صادق علیه السلامع) او می گوید دلیل اینکه خداوند این حکمت را به لقمان داد، روابط مالی، جسمی یا روابط او با افراد مختلف نبود، بلکه به خاطر دوری از گناه و شک بود. MI به علم MI رفت تا هوای نفس را تسخیر کند، با نیروی اندیشه، اندیشه، آموختن، روح را التیام بخشد. MI او کاری کرد MI دین و دنیا منتفع شدند، سکوت کردند، سکوت کردند، در جلسات به سنت استکبار عمل نکردند، وقتی دو درگیری دیدند، آشتی کردند، نشستند، با وکلا و دانشمندان بودند.

حجت الاسلام شاهروحی با بیان اینکه گاهی والدین به دلیل علاقه فرزندان خود سعی می کنند فرزندان خود را راهنمایی کنند، گفت: آنچه در مورد کودکان دارند می تواند باعث گمراهی کودکان شود.

فرمود: «اگر پدر و مادرت در این سوره از تو خواستند که شرک شوی، از آنها پیروی مکن، ولی پدر و مادرت را در دنیا آزار مکن و آنها را به رحمت و احسان و بهترین راه هدایت مکن». معامله، گر اگر هم مشرک باشند، باز هم فرزند استقلال فکری دارد، علاقه به والدین محفوظ است، اما نباید در مسیر ذلت و توهم قرار گیرند.

سخنگوی مقام معظم رهبری در لوئیزیانا گفت که در آموزه های دینی و شیعی بر این امر تاکید شده است.

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر مسائل اعتقادی، احکام و اخلاق، گفت: معارف اسلامی به سه قسم تقسیم می شود: جنبه اعتقادی دارد یا جنبه عملی یا احکام یا جنبه اخلاقی.

وی بر اهمیت تعالیم، احکام و آداب لقمان در این سوره تاکید کرد و افزود: نماز، امر به معروف و نهی از منکر از دیگر ابعاد لقمان است.

نماینده معظم له در لرستان بر نظارت بر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد. با انحراف موضوع از مسیر خود، این که نخبگان، روشنفکران، سخنوران، متفکران، نویسندگان و… صحبت می کنند، می نویسند، سؤال می کنند، مطالبه می کنند، نشان می دهد که ما امر به معروف و نهی از منکر می کنیم. ام اکنون در تلاش هستیم تا مشکلات قدیمی را حل کنیم.

حجت الاسلام شاهروحی گفت: اگر الان هم بیدار نباشیم، 10 سال دیگر به ما می گویند اندیشمندان، روحانیت، اساتید دانشگاه، اصناف و دیگران کجا بوده اند. اند? به نظر می رسد در مورد گذشته همین سوال را داریم.

وی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر به قلب، زبان، اعمال و … جامعه سرایت کرد، نباید این گونه بدهی های بانکی داشته باشیم که نشان می دهد دایره امر به معروف کنترل عمومی است. تا زمانی که مردم مفید، کارآمد، مؤثر، اراده به معروف، نهی از منکر در سطح جامعه باشند، ما مسئولی به اندازه مردم عادی نخواهیم یافت. او اکنون هزاران میلیارد دلار در آن دارد. ام.

دکمه بازگشت به بالا