جامعه و خانواده

واکنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ کارخانه سیمان

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری پس از انتقاد رئیس کمیته میراث شورای شهر تهران مبنی بر راه اندازی مجدد شش واحد کارخانه سیمان تهران در فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده ها ، گفت: این اداره فعال بوده و مجوز فعالیت دارد. انتشار آلاینده ها به حالت تعلیق درآمده است. دودخانه این کارخانه اکنون دارای استانداردهای مورد تایید محیط زیست است.

زهره عبادتی در گفت وگو با پرتال پارسی وی در مورد تعطیلی دو ساله واحد 6 کارخانه سیمان تهران گفت که اداره حفاظت محیط زیست ری به دلیل فرسودگی و مشکلات سیستم فیلتراسیون ، فعالیت واحد 6 کارخانه را به مدت شش ماه متوقف کرده است. به منظور انجام اقدامات لازم برای بهینه سازی سیستم فیلتراسیون جدید ، البته کارخانه سیمان تهران فعالیت شش واحد را به مدت دو سال برای نصب واحدهای جدید به حالت تعلیق درآورد..

وی اظهار داشت: وقتی کارکرد هر کارخانه صنعتی و دودکش ها در حد استانداردهای زیست محیطی باشد ، بهره برداری از آن در هر زمان و فصلی مشکلی ایجاد نمی کند ، البته اگر این کارخانه و کارخانه ها استانداردهای زیست محیطی را نقض کنند و شرایط اضطراری در آلودگی هوا وجود داشته باشد. از فعالیت کلیه واحدهای آلاینده بر اساس تشخیص شرایط اضطراری آلودگی هوا براساس نیاز به تعطیلی تأسیسات مختلف جلوگیری می کند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری درباره برنامه های گشت واحدهای تولیدی و کارخانه های اداره محیط زیست شهرستان ری اظهار داشت: بسته به اندازه شهرستان ری و ساختار تولید آن ، کارخانه های مختلفی از جمله پالایشگاه ها ، کارخانه های سیمان ، شن و ماسه و تولید روغن و روغن واقع در شهر. با این حال ، نظارت و کنترل تأسیسات تولیدی به ویژه در موارد آلودگی هوا و وارونگی دما و افزایش کنترل روز و شب به صورت روزانه انجام می شود. به دنبال این گشت ها ، اگر تاسیسات خارج از چارچوب استاندارد زیست محیطی فعالیت کند ، جلسات لازم با تاسیسات برگزار می شود.

در پایان ، عبادتی خاطر نشان كرد كه دودكشهای تعدادی از بنگاههای بزرگ در ری به سیستم كنترل عملیاتی هوشمند مجهز هستند و ما می توانیم بر روی خروجی دودكشهای این واحدها از طریق اینترنت بصورت شبانه روزی نظارت و كنترل كنیم. کارخانه سیمان تهران نیز یکی از تأسیسات مجهز به سیستم نظارت لحظه ای هوشمند با دودکش است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا