جامعه و خانواده

«وام ازدواج» در سال ۱۴۰۰ چقدر افزایش می یابد؟

معاون وزیر امور جوانان به عدم اطمینان در پیش نویس نهایی “وام ازدواج” 1400 ساله در سال آینده اشاره کرد. از سو mis استفاده و آسیب احتمالی ، میزان اعتبار ازدواج باید افزایش یابد و مجلس باید هنگام تأیید یا افزایش برنامه و بودجه پیشنهادی ، به این نکات توجه کند.

محمد مهدی تندگویان در مصاحبه با پرتال پارسی گفت ، وی با تأکید بر اینکه ضمانت و بازپرداخت وام ازدواج باید به عهده زوجین باشد ، گفت: برعکس ، بانک مرکزی تاکنون دستورالعملی درباره نحوه جلوگیری از سو possible رفتارهای احتمالی در رابطه با افزایش اعتبار طی سالها صادر نکرده است. ازدواج ما شاهد افزایش تعداد ازدواج نبوده ایم.

در میان شایعاتی مبنی بر اینکه تعداد وام های ازدواج از 50 میلیون به 70 میلیون در سال آینده افزایش می یابد ، تندگویان معتقد است که برای افزایش نرخ ازدواج جوانان باید راه حل های طولانی مدت مانند مسکن ارزان قیمت یا اشتغال دائم نیز در نظر گرفته شود. ما زوجین را پذیرفته ایم ، در غیر این صورت با افزایش تعداد وام های ازدواج شاهد افزایش تعداد ازدواج ها نخواهیم بود.

تندگویان افزود: “آمار ازدواج هر ساله در حال کاهش است.” علاوه بر پرداختن به مسائل اقتصادی ، تزکیه و تغییر نگرش جوانان به زندگی و خانواده ، باید برنامه ریزی های طولانی مدت فرهنگی و اجتماعی را متناسب با سیاست های جمعیت و خانواده انجام دهیم.

در پایان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال آینده افزایش وام ازدواج باید بر اساس بررسی کارشناسی و دقیق انجام شود تا زوجین بتوانند آن را پرداخت کنند و ضمانت های لازم را ارائه دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا