عمومی

همایش چهره‌های ماندگار؛ ۱۱ سال در تعلیق

در واقع، به دلایلی کار ما در کنفرانس قطع شد. وگرنه در این سالها به کارمان ادامه می دادیم. در مجموعه فرهنگی سعدآباد نیز موزه ای برای دائمی ها ساخته ایم که البته به بهانه بازسازی مجموعه توسط دولت سابق تعطیل شد و اکنون وضعیت نامناسبی دارد.
امیدواریم جناب آقای ضرغامی وزیر فعلی میراث فرهنگی و گردشگری که از ابتدا و در زمان مدیریت رسانه ملی از این طرح حمایت کردند و با توقف آن مخالفت کردند، به فکر ساماندهی بازگشایی موزه باشند. به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.
پس از وقفه کنفرانس، کار موزه بسیار موثر بود. البته به اندازه همایش تاثیرگذار نبود، اما هفت هشت سال در موزه نشست های علمی و ویژه برگزار کردیم و سعی کردیم افراد مشهور را به علاقه مندان معرفی کنیم. اساتیدی چون دکتر دینانی از موزه بازدید کردند و سخنرانی کردند.

دلیل چنین وقفه ای در همایش چهره های ماندگار را باید از دست اندرکاران صدا و سیما پرسید. در طول سال ها سعی کردیم کنفرانس را دوباره راه اندازی کنیم، اما وقتی به جایی رسیدیم، رئیس آن تغییر کرد و کار به جلسه بعدی رفت.
هر پروژه ممکن است دارای اشکالاتی باشد. اما همیشه سعی کرده ایم کار خود را به دور از مسائل سیاسی، اجتماعی و جناحی انجام دهیم. این پروژه بازخورد بسیار خوبی از جامعه دریافت کرد. حتی برخی به نام تجلیل از افراد در عرصه های مختلف از نام او سوء استفاده کرده و از مردم پول گرفته اند. اگر این همایش و بازخوردهای آن موفقیت آمیز نبود، چنین توجه و حتی سوء استفاده ای صورت نمی گرفت.
اکنون میدان مساعد است و امیدواریم دوباره آن را برگزار کنیم. دکتر جبلی رئیس جدید رسانه ملی می تواند نقش مهمی در کمک داشته باشد. در هر صورت مسئولیت مالی و تدارکاتی بر عهده صدا و سیما می باشد. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و روند کار را ببینیم.

* طراح و مجری پروژه “جاودانه ها”
* مصاحبه با روزنامه خراسان

دکمه بازگشت به بالا