عمومی

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی عصر جمعه در همایش وحدت و مقاومت با حضور بانوان مبلغ در سالن همایش های تبلیغات اسلامی کردستان سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام محمدتقی صفایی وی افزود: امروز زنان مسلمان پیشرفته ترین نمونه تأثیرگذاری زنان به ویژه در جامعه ای هستند که زنان در آن زنده به گور می شوند و اکنون مطالبه گر، فعال و تأثیرگذار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گفت: زنان از نظر ارزش و اعتبار هیچ تفاوتی با مردان ندارند، اما اگر زنان امروز رسالت خود را آن گونه که هست بدانند، شبانه روز را برای نهادینه کردن آن سپری می کنند.

خوجةالاسلام صفایی وی گفت: مصادیق قرآنی که به زنان عرضه می شود از جمله آسیه، مریم و هاجر، نفوذ اجتماعی و حفظ هویت است. مؤمنانه خدا را شکر برای رسیدن به هدف اصلی.

وی افزود: در مقابل مسجد الاقصی خواهرانی هستند که رژیم اشغالگر از ورود آنها منع شده است. حجت الاسلام والمسلمین صفایی وی افزود: این زنان به کار مردان بسنده نکردند، بلکه با کار زنان تلاش کردند تا با آشپزی قرآن را آموزش دهند و به نوعی مردم غفلت شده جوامع اسلامی را بیدار کرده و همسرانشان را نجات دادند. تصادفا، آنها در میانه مبارزه خواهند بود.” آنها می گویند در شرایط فعلی در برخی جوامع زن نقش اجتماعی ندارد و یا اگر در جامعه نقش داشته باشد هویت دینی خود را از دست می دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گفت: متأسفانه موضوع فلسطین به کلیشه ای تبدیل شده است که نابودی مومنان فلسطینی مهم نیست.

وی افزود: اگر خود را در میانه جنگ نبینیم مانند کسانی هستیم که ایمان آوردند اما هجرت نکردند.

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد

حجت الاسلام سیفایی گفت: اکنون در فلسطین با مردمی مظلوم اما قدرتمند روبرو هستیم و باید به وعده الهی ایمان داشته باشیم و بدانیم که فلسطین به وعده خدا پیروز شده است.

وی گفت: وحدت مسلمانان شیعه و سنی نباید در هیچ موضوعی دچار تفرقه شود.ص) و از مقام و حجاب و عفاف زن محافظت کنید، اما متأسفانه در فرهنگ غرب از زن به عنوان کالا و ابزار استفاده می شد و در ایران اسلامی تفاوتی در اعتقادات زن و مرد وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی سخنگوی مقام معظم رهبری در کردستان نیز در این همایش گفت: حتی اگر مخاطب ندارید سعی کنید خودتان مطالعه کنید زیرا این رسالت مهم شماست. ماموریت دین بسیار مهم است و از درس و بحث غافل نشوید تا محرک خوبی باشید.

فرمود: تمدن، عقیده و دستورالعمل (تجربه و تجربه) در اینجا سه ​​نکته را که مبلغان زن در زمینه تبلیغات رعایت می کنند، بیان می کنیم.

وی افزود: تمدن و خودسازی اصل و ضرورت جست و جو است و هر که می خواهد، اما ایجاد شده و اگر اخلاق عملی ندارد در مطالب اخلاقی تجدید نظر و یادآوری کند.

سخنگوی دولت اقلیم کردستان گفت که اگر مبلغان به زنان آموزش دهند، در عرصه وزارت رشد خواهند کرد. .

خوجةالاسلام پورذهبی وی اذعان داشت: برای اینکه مبلغی آگاهانه و ماهرانه تر تبلیغ کند باید در مسائل معاصر سخاوت داشته باشد زیرا تبلیغ وظیفه انبیا و پیامبران الهی است.

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد

وی با بیان اینکه بانوان مبلغ باید مطالب و مطالب درسی را حفظ و تربیت کنند، یادآور شد: گاهی انسان مخاطبی برای تدریس ندارد اما خودش می تواند آن را مرور کند چرا که بی توجهی به این مهم باعث فراموشی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی وی در پایان با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی گفت: امیدواریم رژیم صهیونیستی به زودی از بین برود و فلسطینی ها پیروز شوند.

سخنگوی معظم له در کردستان نقش تبلیغات در وحدت اسلامی و پیروزی حق بر دروغ را بسیار مهم و مؤثر دانست و گفت: امیدواریم به فضل خداوند متعال رژیم غاصب سرنگون شود.

در این همایش که 120 نفر از بانوان حضور داشتند حجت الاسلام احمد خاتمیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی سنندج نیز حضور داشت. ماموریت شیعه و سنی در سالن کنفرانس اداره کل تبلیغات اسلامی اقلیم کردستان با تاکید بر اهمیت وحدت اسلامی در برابر هجمه های دشمنان اسلام و توطئه های استکبار جهانی خاطرنشان کردند: وحدت عامل است. شکست دشمنان و استکبار جهانی

وی خاطرنشان کرد: روز بیت المقدس یادگار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است. به اسلام برگرد و اینها آرمان های امام و انقلاب است.

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد

حجت‌الاسلام خاتمیان گفت: اصل آزادی و آزادگی جزوه اصول اساسی اسلام را باید در حمایت از فلسطین مظلوم در نظر گرفت.

وی افزود: بی شک ضرورت تحقق این هدف تقویت وحدت اسلامی است که باید در رأس هدف مسلمانان قرار گیرد.

شمس قریشی، استاد حوزه علمیه خواهران خدیجه کبری (س) نیز در این همایش گفت: «

وی تاکید کرد که ما با اتحاد و همبستگی در راهپیمایی روز بیت المقدس شرکت کردیم و از حقوق مسلمانان دفاع کردیم. متحد آنها از اشغالگران آمریکایی و اسرائیلی ابراز انزجار کردند.

خدیجه کبری معلم حوزه علمیه خواهران (ج) سننداد یادآور شد: گاهی در یک مکتب یا یک ملت دروغ می تواند به گونه ای غلبه کند که حقیقت را از دست بدهد، پس وظیفه ماست که حقیقت را بازگردانیم.

قریشی: «تنها میزان کار ما باید قرآن باشد و تنها با تدبر در قرآن می توان حق را از باطل تشخیص داد.

او گفت که آموزه های دینی بر حمایت از مظلومان متمرکز است و رفتار تهاجمی مهاجمان منجر به حملات وحشیانه آنها می شود.

استاد مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری سنندج گفت: از نظر دینی جامعه اسلامی یک پیکره است و نباید نسبت به یکدیگر بی تفاوت باشیم.

قرآن با ذکر این نکته که کلمه تکبر 48 مرتبه تکرار شده است می فرماید: «کسی که سلطه طلبی و خودپسندی و خودپسندی کند، متکبر می شود.

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد

وی افزود: شیطان از زمانی که خدا را نافرمانی کرد، متکبر شد. غصبین اسرائیل رهبر استکبار است وظیفه ما مقاومت در برابر استکبار است.

قریشی گفت: جایز نیست در مقابل جنایات اشغالگران سکوت کنیم. این سطح عمل است.»

این مبلغ کُرد هرگونه فشار و کشتار را اقدامی شرم آور خواند و با بیان اینکه حمایت از مظلوم فلسطین ضروری است، گفت: حفظ و تقویت وحدت بهترین راه مبارزه با استکبار جهانی است و همه باید در این راستا گام برداریم.

حلوایان دیگر مبلغ کرد نیز در این مراسم گفت: تنها راه دفع حملات دشمن استقامت و حفظ حجاب و شخص است.

استاد حوزه علمیه خواهران ریحانه النبی سنندج: خداوند به موسی فرمود:ع) می گوید بندگان خدا ایام الله را یاد کنید. قیامت از آن خداست.

وی گفت: این آیات در اوج مبارزه با کفر نازل شده است، لذا خداوند متعال بنده را رها نکرد و هدایت الهی احوال بنده را پوشش می دهد.

حلوایان وی استفاده از صبر را عاملی برای مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: باید با صبر بر مشکلات فائق آییم.

همایش وحدت و مقاومت در سنندج برگزار شد

در ادامه همایش بزرگ «وحدت و مقاومت» میهمانان این کنفرانس با ابراز تنفر از رژیم غاصب اسرائیل طوماری علیه استکبار در حمایت از مردم مظلوم فلسطین امضا کردند.

دکمه بازگشت به بالا