جامعه و خانواده

هشدار نسبت به بازگشایی‌های شتابزده و شیوع مجدد کرونا/ تهران هنوز در شرایط شکننده

فرمانده ستاد عملیاتی کنترل بیماری کرونا در پایتخت: تهران پایه اصلی Covid 19 است و پیشگیری و پیشگیری از کنترل این بیماری در کشور غیرممکن است در تهران.

به گزارش پرتال پارسی دکتر علیرضا زالی با اشاره به ساختار ستاد عملیات مدیریت تاج پایتخت که تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در تهران را گزارش می دهد ، گفت: خوشبختانه تعداد آنها از هفته گذشته حدود 10 تا 12 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: “وضعیت تهران هنوز شکننده و ناپایدار است و یک بازگشایی عجولانه می تواند باعث گسترش بیماری شود و تجربه تلخ ماه مه را تکرار کند.”

دکتر زالی کوید 19 فقدان فاصله اجتماعی و وسایل حمل و نقل عمومی را به عنوان دو عامل مهم در افزایش شیوع و شیوع خاطر نشان کرد و یادآور شد: اتاق های داخلی بدون تهویه مناسب با بیش از 15 نفر از کانون های این بیماری هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در اسرع وقت انجام شود افزایش ناوگان اتوبوس ها و واگن های مترو است که باعث کاهش قابل توجه شیوع بیماری می شود.

وی ادامه داد: از روز شنبه وضعیت تهران یک شهر نارنجی تلقی می شود اما محدودیت هایی مانند 50٪ حداکثر تعداد کارمند ، تعطیلی برخی مشاغل در گروه های سوم و چهارم ، عدم انجام مراسم و برنامه های خلاصه وجود دارد. این رسم هنوز ادامه دارد.

وی با تأکید بر لزوم اجرای بیشتر برنامه های استراتژیک از جمله نبود جلسات غیرضروری افراد برای کنترل بیماری ، ارائه خدمات الکترونیکی دولت و شهرداری خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی برای تشخیص و نظارت سریع در تهران ، اقدامات درمانی فوری. .

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی ، دکتر زالی خواستار رسیدگی به چالش های زیرساخت های بهداشتی و درمانی استان تهران شد و گفت که تا پایان سال شاهد افزایش بیش از 2500 تخت بیمارستان برای درمان ، تکمیل و فعال سازی بیماران خواهیم بود. بخشی از 270 پروژه بهداشتی فراموش شده در تهران برای بهبود مراقبت های بهداشتی باشید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا