جامعه و خانواده

هشدار متخصصان آلمانی درباره تأثیر همه‌گیری بر مبتلایان به سرطان

با توجه به شرایط فعلی و فشار بر سیستم بهداشتی درمانی به دلیل اپیدمی کرونا ویروس ، کارشناسان پزشکی در آلمان نسبت به تشخیص دیرهنگام سرطان هشدار داده و روند درمان این بیماران را به خطر می اندازند.

به گزارش پرتال پارسی ، کارشناسان انگلیسی بیشترین خطر را برای ادامه تحقیقات مربوط به سرطان نیز گزارش کردند.

مرکز تحقیقات سرطان آلمان ، انجمن سرطان آلمان و سازمانی دیگر در این کشور نسبت به کاهش در سیستم تشخیص ، مراقبت و درمان به دلیل تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرونا ویروس قلب و وضعیت موجود در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها هشدار می دهند.

به گفته این سازمان ها ، عواقب طولانی مدت این بیماری هنوز برای بیمارانی که در حال حاضر قادر به درمان به موقع نیستند ، قابل پیش بینی نیست.

به گفته کارشناسان این سازمان ها ، در آینده در کشور سرطان خیلی دیر تشخیص داده می شود ، بنابراین بسیاری از بیماران با کاهش احتمال بهبودی وجود دارند.

این سازمان ها افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان را در سال های آینده پیش بینی می کنند.

آنها سیاستمداران را خواستار اطمینان از توانایی مراقبت و معالجه بیماران سرطانی در بیمارستانها و دسترسی بدون محدودیت به منابع لازم مانند دوران قبل از تاجگذاری شدند.

بزرگترین تهدید برای بیماری های همه گیر عروق کرونا ویروس و تحقیقات سرطان

کارشناسان انگلیسی نیز به احتمال تاخیر در مطالعه سرطان اشاره می کنند. به گفته آنها ، مطالعه روش های جدید تشخیص و درمان سرطان به دلیل همه گیری فعلی ممکن است چندین سال طول بکشد.

این امر به دلیل انستیتوی تحقیقات سرطان مستقر در لندن ، پروتکل های جدید بهداشتی و قوانین سختگیرانه برای دسترسی به آزمایشگاه های تحقیقاتی مربوط به حفظ فاصله اجتماعی در این مناطق است.

این مسسه می گوید محدودیت های جدید در مورد کرونا باعث کاهش 30 درصدی محققان اجازه دسترسی به آزمایشگاه ها ، علاوه بر قوانینی که تاکنون تصویب شده است ، شده است.

به گزارش دویچه وله ، پل وارمن ، مدیر این موسسه گفت: “اپیدمی کرونا ویروس بزرگترین تهدید برای تحقیقات سرطان تاکنون بوده است.” این محقق همچنین از بودجه و سیاست های مالی دولت انگلیس در این زمینه به شدت انتقاد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا